GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » 4G Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek
4G Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek

4G Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek

Merhaba arkadaşlar. Gelişen teknoloji ile birlikte mobil cihazlara gösterilen talep gün geçtikçe artmaktadır. Dünya devlerinin her geçen ay yeni bir akıllı telefon üretmesiyle kullanıcıların bu cihazlar artık olmazsa olmazları arasında diyebiliriz. Kafede, sokakta, yolda yürürken bile internete girebildiğimiz bir devirdeyiz artık. Akıllı telefon deyince aklımıza ilk olarak internet geliyor doğal olarak. 5 yıl önce 3G teknolojisine merhaba diyen ülkemiz artık yavaş yavaş 4G için kolları sıvamış nerdeyse tüm hazırlıklarını bitirmiş durumda.

Turkcell CEO 4g

Turkcell CEO 4g

Öncelikle ondan kısaca bahsetmek istiyorum. 4G, kablosuz telefon teknolojisi demek. Yani bundan önce hayatımızda olan 3G’nin bir üst seviyedeki internet hızı seviyesi de diyebiliriz. Bazı ülkelerde 4G teknolojisi kullanılıyor. Hatta yeni çıkan tüm telefonlar 4G teknolojisine uyumlu olarak üretiliyor. Birçok insan 4G teknolojisinin ne zaman ülkemize geleceği konusunu merak ediyor. Çünkü daha hızlı ve iyi performanslı internette gezinmeyi kim istemez ki. Turkcell CEO’su bugün yaptığı açıklamada 4G Teknolojisini 2015 yılından itibaren kullanıma açılacağı müjdesini verdi. İlgili bakanlıklarla görüşmeler sonucunda gerekli çalışmaların bittiğini ve 5G içinde alt yapı çalışmalarına başlandığını bildirdi.

Bir başka incelememiz olan Taşınabilir Şarj Aleti ( Power Bank ) Hakkında Genel Bilgiler başlıklı yazımızda power bank ne kadar, power bank nedir ve şarj depoları hakkında bilgi ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Popüler Başlıklar:

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top