GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » Akıllı Telefon ile Uzaktan Kumanda Desteği Nasıl Sağlanır?
Akıllı Telefon ile Uzaktan Kumanda Desteği Nasıl Sağlanır?

Akıllı Telefon ile Uzaktan Kumanda Desteği Nasıl Sağlanır?

Akıllı telefonlarımız ile bir elektronik aletin yapabildiği neredeyse herşeyi yapabiliyoruz artık. Özellikle Iphone için üretilen uygulamalar ve aparatlar sayesinde röntgen çekmek bile mümkün olurken bazen telefonlarımız, elektro gitarımıza efekt pedalı bile olabiliyor.

akıllı telefonu kumanda olarak kullanma

akıllı telefonu kumanda olarak kullanma

Uygulama anlamında en çok işe yarar programlardan biri uzaktan kumanda programıdır. Televizyonunuzun uzaktan kumandasını kaybettiğinizde üzülmemenizi sağlayacak bu akıllı uygulama sayesinde ayrıca başka elektronik cihazlarınızıda kontrol edebiliyorsunuz. İçinde yüzlerce marka ve modele ait modları bulunan uygulamanın işinize yaraması için tek gerekli olan, yönetmek istediğiniz cihazın çok eski bir model olmaması.
telefonu kumanda olarak kullanma yöntemleri

telefonu kumanda olarak kullanma yöntemleri

Android başta olmak üzere tüm akıllı telefon işletim sistemleri için birkaç ayrı program bulunmakta. Android için GooglePlay ‘den ‘’kumanda’’ olarak arama yapmanız yeterli. Çok basit bir kurulum ve arayüze sahip uygulamayı kullanmakta hiç zorlanmayacaksınız. Ayrıca programın işe yaramaması veya uygulama içinde kullanmak istediğiniz cihazın modelini bulamamanız durumunda yine işletim sistemi adresinizde alternatiflerin çok olduğunu göreceksiniz. Ayrıca uygulamanın bilgisayarınızı, tablet ve telefonunuzdan kontrol edebilmenizi sağlayan versiyonlarıda bulunmakta.

smart tv teknolojisi

smart tv teknolojisi

Bilgisayarınızın mouse, klavye görevini gören ve uzaktan yönetebilmenizi sağlayan uygulama sayesinde çok pahallı olan kablosuz klavye mouse’ lara ihtiyacınız kalmadan işlerinizi çok başarılı bir şekilde uzaktan kontrol edebileceksiniz. Uygulamanın televizyon veya başka bir elektronik cihazları kontrol eden versiyonundan tek farkı bilgisayarınıza da yüklenen ayrı bir bileşeninin olması. IP ayarlarınızı yaptıktan sonra, yine bu uygulamada da kullanmka zorlanmayacağınız kadar kolay bir arayüz bulunuyor.

Bir başka incelememiz olan Nokia Lumia 530 Teknik Özellikleri ve Fiyatı !! başlıklı yazımızda nokia lumia 530 fiyatı, nokia lumia 530 hakkında genel bilgi ve nokia lumia 530 karşılaştırma ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Popüler Başlıklar:

  • telefonu kumanda yapma
  • telefonu kumanda olarak kullanma
  • telefondan kumanda
  • telefonu uydu kumandası yapma
  • kumanda programi
  • telefon kumanda
  • telefonu kumanda yapmak
  • uzaktan kumanda programı
  • akilli telefonu kumanda olarak kullanma
  • telefonu tv kumandası olarak kullanma

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top