GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » Akıllı Telefona Nasıl Format Atılır ?
Akıllı Telefona Nasıl Format Atılır ?

Akıllı Telefona Nasıl Format Atılır ?

Merhaba arkadaşlar. Akıllı telefonlara yüklediğimiz uygulamalardan ve internet kullanımından oluşan bir takım yazılımsal hatalar meydana gelebiliyor. Bunları ne yaparsak yapalım bazen telefonumuzdan silemiyoruz. Bunun içinde cihaza aynı bilgisayarlara olduğu gibi format atmak kesin çözüm diyebiliriz. Format atma işlemi üç aşağı beş yukarı aynıdır. Bu yüzden sizlere genel olarak telefonlara nasıl format atılır onu anlatacağız. Bunu yapmanın birkaç farklı yolu bulunuyorçü

Bunlardan birisi cihazı yedekle ve sıfırladır. Ayarlar kısmından hesapları seçip en altta yedek ve sıfırla yaparak cihazını fabrika ayarlarına geri getirebilirsiniz. Tabiki biraz yüzeysel bir format atma şeklidir. Basit hatalar alındığı zaman bu yöntem tercih edilebilir. Fakat ikinci anlatacağımız şekil ise ciddi bir yazılımsal sorun yaşıyorsanız bunu uygulamanızı öneririm. İlk önce cihazı kapatıyoruz. Daha sonra her markanın farklı bir açılış şekli vardır fakat biz bugün Samsung Modelinin format atılışını anlatacağız. Yani Android İşletim sistemine sahip bir cihazı formatlayacağız. Cihazı kapattıktan sonra ortada bulunan tuş ve ses butonuna aynı anda bastığımız zaman karşımıza bir ekran çıkacaktır. Burda çeşitli yazılımsal işlemleri yapmak mevcut. Biz en altta bulunan wipe data factory seçeneğine tıklıyoruz ve cihazımızı kökten format atmış oluyoruz. Aklinizkalmasin takip etmeye devam edin.

Bir başka incelememiz olan Projeksiyon Çeşitleri ve Özellikleri başlıklı yazımızda 3d projeksiyon, hagi projeksiyon iyi ve Led Projeksiyon ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top