GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » Akıllı Telefonların Şifresini Kırma
Akıllı Telefonların Şifresini Kırma

Akıllı Telefonların Şifresini Kırma

Merhaba arkadaşlar. Android telefonlarda pin kodu, desen şifresi ve giriş şifrelerini unutma en çok yapılan hatalardandır. Android cihazlarda işlemi nasıl yapılır size kısaca bundan bahsetmek istiyoruz. iOS işletim sistemi kapalı bir sistem olduğu için şifre kırma işlemi yapamıyoruz. Android telefonlarda şifreleri yanlış girilmesi sonucunda bağlı olduğu gmail hesabının şifresi sorulacaktır. Eğer bağlı olduğu mailin şifresini de hatırlamıyorsanız yapmanız gereken iki işlem vardır.

1. Hard Reset
Şifremizi ve hesabının bağlı olduğu maili unutmamızın sonucunda telefona hard reset seçeneğini kullanabilirsiniz. Adından da anlaşıldığı üzere cihaza reset atar ve içindeki tüm uygulamalar ve içerikler silinir. Reset işlemini gerçekleştirmek için Power tuşu ile Ses Açma tuşlarına 10 saniye boyunca basılı tutuyorsunuz. Ses açma tuşunu kullanarak Wipe Data and Factory seçeneğini( Fabrika ayarlarına geri dön) Power tuşuna basarak seçiyorsunuz. Reset işlemini onayladıktan sonra hard reset uygulamasına tamamlanmıştır. Tekrardan google hesabınızı onaylatarak şifrenizi alabilirsiniz.

Screen Bypass ile şifre kırma

Screen Bypass ile şifre kırma


2- Screen Lock Bypass Pro’yu yüklemek.
ikinci seçenek ise eğer telefonunuzun ekran şifresini unuttu iseniz ve Android cihazınızın bağlı olduğu Google Play Store veya GMail hesabınızın bilgilerini biliyorsanız; öncelikle Google Play Store’da 4.20$’dan satılan ücretli Screen Lock ByPass Pro uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama; herhangi bir root gerektirmeden PIN şifresini ve ekran kilidini unutanların yardımına koşuyor. Uygulamayı yükleyip telefonunuzu sarja takıyorsunuz. Daha sonra tekrar şifre alma seçeneğini seçip şifrenizi kolayca oluşturabilirsiniz. Fakat mail bilgilerini bilmiyorsanız Hard Reset seçeneğinden başka şansınız yok.

Bir başka incelememiz olan iPhone Eski Sürümüne Nasıl Dönülür? başlıklı yazımızda güncelleme geri alma, ios güncelleme geri yükleme ve iphone geri alma ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top