GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Akıllı Telefonlar » Akıllı Telefonumu Modem Olarak Nasıl Kullanırım
Akıllı Telefonumu Modem Olarak Nasıl Kullanırım

Akıllı Telefonumu Modem Olarak Nasıl Kullanırım

Akıllı telefonlar için her gün bir yenisi çıkan uygulamalar, gittikçe mobil cihazlarımızı vazgeçilmez kılıyor. Bir cihazı eklentilerle en fazla kaç farklı iş için kullanabileceğimizin en güzel örneklerinden biri olan akıllı telefon uygulamaları, gerçekten hayatımızı kolaylaştırmanın ötesine geçiyor.

iphone modem olarak nasıl kullanırım

iphone modem olarak nasıl kullanırım

Akıllı telefonlarımızı son dönemlerde modeme çevirip bilgisayarlarımızla isediğimiz yerden internete bağlanmamızı sağlayan uygulama, bazı telefonların zaten kendi özelliklerinde bulunmakta. Bu özellik, android 2.2 veya üzeri olan versiyonlarıyla birlikte geliyor. Ayrıca kablosuz kullanabildiğimiz gibi USB bağlantısı ile kablolu olarakta kullanabiliyoruz. Bunun için yapmamız gereken tek şey; Android 2.2 yüklü olan akllı telefonlarımızın menüsünden ‘’Ayarlar’’ bölümüne girip burada bulunan ‘’Kablosuz ve Ağlar’’ butonuna tıklamak. Açılan pencereden ‘’Bağ. ve Taşınabilir Wi–Fi alanı’’ seçeneğini seçiyoruz. Son ekranda çıkan ‘’USB’’ seçeneğini tıkladıktan sonra kablolu bağlantımız hazır olmuş oluyor. Tabii bu yolla bağlanmamız bir USB ara kablosu gerektirdiğinden, işlemi yaparken teleonumuzun bilgisayara bağlı olduğundan emin olmamız gerekiyor.

telefonu modem olarak kullanma

telefonu modem olarak kullanma

Kablosuz kullanmak istiyorsak eğer yapacağımız işlem hemen hemen aynı. Farklı olarak yaptığımız tek işlem bu ayarları yaparken çıkan son ekranda ‘’USB’’ seçeneği değilde ‘’Mobil AP’’ i seçmek. Bu yolla da yine bilgisayarımızı telefonumuz üzerinden gerçekleşecek internet bağlantısı için etkinleştirmiş oluyoruz. Son olarakta Android 2.2 veya üzeri bulunmayan akıllı telefonlar için GooglePlay üzerinden indireceğiniz modem uygulaması sayesinde bu işlemi gerçekleştirebileceğinizi söylemek istiyorum. Fakat telefonun kendi özelliği kadar istikrarlı bir çalışma göstermeyecektir.

Bir başka incelememiz olan Samsung S5 İle LG G3 Kıyaslama ! başlıklı yazımızda g3 ile s5 arasındaki temel farklar, samsung s5 ile lg g3 karşılaştırma ve samsung s5 ile lg g3 kıyaslama ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Popüler Başlıklar:

  • telefonu modem olarak kullanma
  • cep telefonunu modem olarak kullanma
  • telefonu modem olarak kullanmak
  • cep telefonunu modem olarak kullanmak
  • telefonu nasıl modem olarak kullanabilirim
  • telefondan bilgisayara internet bağlantısı nasıl yapılır samsung
  • telefon nasıl modem olarak kullanılır
  • telefonu nasıl modem olarak kullanırım
  • cep telefonu modem olarak nasıl kullanılır

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top