GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » Android 5.0 Lollipop Güncellemesi Hakkında Genel Bilgiler
Android 5.0 Lollipop Güncellemesi Hakkında Genel Bilgiler

Android 5.0 Lollipop Güncellemesi Hakkında Genel Bilgiler

Merhaba. Uzun süredir gündemi meşgul eden Android 5.0 Lollipop güncellemesi yurtdışından sonra artık ülkemizde de telefonlardaki yerini almaya başladı. Bir önceki sürüm olan Andorid 4.4‘den farklı olarak daha iyisi üretmenin dışına çıkarak çok farklı bir arayüz ve cihazlarımızı daha aktif bir şekilde kullanmamızı sağlayacak yenilikler bulunuyor.
Kısaca özetleyecek olursak Android 5.0 Lollipop’u ;

En dikkat çeken özellikleri;

1. Gelişmiş ve yenilenmiş arayüz.

2.Cihazlara 64 bit desteğinin sunulması

3. Kamera özelliğinde ki yenilikler

4. Kilit ekranındaki değişimler

Android 5.0 Lollipop özellikleri

Android 5.0 Lollipop özellikleri

Bunların dışında bildirim ışıkları ve uyarı çok daha rahat bir şekilde görülebilecek. Yani önemli olan bildirimleri gösterirken önemsizleri gizleyebileceksiniz. Tek bir dokunuşla tüm bildirimler sıralanacak. Telefon görüşmesi yaparken bildirim çubuğunu aşağı çekmeden her türlü size gelen davetleri kabul veya reddetme imkanınız doğuyor.64 bit desteklemesi buna uygun cihazlarda ciddi bir performans gelişimi gözleyeceksiniz. Yani daha hızlı ve kullanışlı bir telefona sahip olacaksınız. Yeni güncelleme ile birlikte gelen Project Volta sayesinde arka planda çalışmayan uygulamalar pilinizi bitirmeyecek bu sayede daha uzun süreli pil ömrü ile karşımıza çıkacak. Bir diğer özellik ise, akıllı saatlerinizde bluetooth özelliği bulunuyorsa bu sayede akıllı telefonunuzun ekran kilidini açabileceksiniz. Gelen özellikler İOS 8‘de ki gösterişi yakalayamamış gibi görünse de üzerine ek uygulamalar ve işlevler eklenerek daha kullanışlı bir yapıya büründürmek mümkün. İlerleyen zamanlarda Android 5.0 Lollipop‘u diğer cihazlarda da görerek daha yakından inceleme fırsatı bulacağız.

Bir başka incelememiz olan Youtube'dan programsız video indirme başlıklı yazımızda akıllı telefona programsız video indirme, programsız video indirme ve telefona video indirme ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Popüler Başlıklar:

  • avea intouch 4 lollipop

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top