GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » Android M Çıktı. İşte Tüm Yenilikler
Android M Çıktı. İşte Tüm Yenilikler

Android M Çıktı. İşte Tüm Yenilikler

Merhaba arkadaşlar. Google I/O 2015 etkinliğinde Android’in en güncel versiyonu tanıtıldı. Sene sonuna doğru kullanıma başlanacak olan Android M özelliklerine bakalım isterseniz.

1.Uygulama İzinleri: İOS işletim sistemin olduğu gibi bundan sonra Whatsapp, Facebook gibi uygulamalarda ayrı ayrı mikrofon ve kamera gibi izinler istenecek. İstenildiği zaman açılıp kapanacak ve güncellemeler de izin sorunu aşılmış olacak.

2.Android Pay: MVC 2015 kapsamında tanıtılan bu özellik Android M ile hayatımıza girmiş oluyor. Saydığımız bu iki özellikte İOS’da var olan ve Android göre uyarlanmış özellikler olarak dikkatimizi çekiyor. Android Pay ile NF desteği sayesinde kredi kartı olmadan alışveriş yapılabilinecek. Bunun içinde extra bir kod veya numara girmenize gerek kalmayacak. Android Pay, Android KitKat ve üzerindeki sürümleri kullanan cihazlarda kolaylıkla kullanılabilinecek.

Andorid M Ne Zaman Çıkıyor

Andorid M Ne Zaman Çıkıyor

3.Doze:Android M bu özellik sayesinde batarya ömrünü uzatmakta bir hayli kararlı gibi gözüküyor. Hareket sensörleri sayesinde cihazınız hareket ettiğinde uygulamalar bundan faydalanacak ve pil ömrü 2 kat daha artılacağından bahsediliyor. Yani cihazı kullanmadığınız zamanlarda pil tüketimini en minumum seviyeye çekilmek hedefleniyor.
Android M Yenilikler

Android M Yenilikler

4.Chrome Eklentisi:Android M ile birlikte Chrome sekmeleri daha da özelleştirilecek. App Links sayesinde mailinize gelen tweeti direk twitter uygulamasıyla o tweet açılmış olacak.

5.Google Photos: Sınırsız sayıda HD kalitesinde bu uygulama sayesinde depolayabileceksiniz.

Bununla birlikte ufak tefek daha bir çok yenilik gelmiş durumda. Genel hatlarıyla bu şekilde. Aklinizkalmasin ekibi olarak diğer yazılarımızda görüşmek üzere.

Bir başka incelememiz olan Mersinli MucittenTelefon Şarj Eden Bot Düzeneği başlıklı yazımızda mersin telefon şarj eden düzenek, mersinli mucitten bot düzeneği ve telefon şarj eden ayakkabı ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top