GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » Batarya ömrünü ve süresini uzatmada etkili çözümler!
Batarya ömrünü ve süresini uzatmada etkili çözümler!

Batarya ömrünü ve süresini uzatmada etkili çözümler!

Merhaba! Arkadaşlar bugün yine batarya ömrü ve süresi hakkında pratik bilgiler vermeye çalışacam.Öncelikle batarya süresini uzatmak tamamen bizim elimizde gelişen teknoloji ile birlikte led ışıklar büyük ekranlar daha çok uygulamalar ve detaylar artmasına rağmen hala bilim adamları şarj konusunda yeterli adımları atamadılar diyebiliriz. Kablosuz şarj ve şarj eden kılıflarlarda bir yere kadar işimizi görüyor diyebilir.Şimdi aşağıda bir kaç başlık altında batarya süresini ve ömrünü uzatacak pratik çözümlerden bahsedecem tabi ne kadar uygularsanız okadar verim alırsınız aksi takdirde ben bu telefonu neden aldım tabi kurcalamak ve sürekli kullanmak istiyorum derseniz yapacak da pek bişe gözükmüyor.

pil ömrü uzatma işlemleri

pil ömrü uzatma işlemleri

1-Telefon ilk satın aldığınızda içinde belki yıllar boyu hiç açmıyacağınız programlar olacak onlar iptal ederek işe başlıyabilirsiniz.Mesela 2-3 tane internet tarayıcısı mevcutsa bunlardan birine karar kılarak onu kullanmayı deniyebilirsiniz.
2.Herkesinde tahmin ettiği gibi en çok şarj yiyen ayarların başında ekran ayarları geliyor. Ekran parlalıklığını size uygun şekilde en düşük seviyeye getirirseniz baya bir tasarruf etmiş olursunuz.Ekran tonunu otomatik ayarla tuş kilidi ışığını 1.5-2sn arasına getirip, ekran zaman aşımı süresini 20 25 saniye arasına getirmenizde tavsiyelerimiz arasına bulunuyor.
3-Titreşimleri kapatın
4.Wi-fi,3G,Bluetooth,Mobil verisi,sekronize işlemleri,GPS bunlar bizim sürekli açık olmasını getirecek programlar değil.İşimize yarıyacak dönemlerde açıp güç tasarrug modunu aktif edebilirsiniz.

pil ömrü uzatma işlemleri

pil ömrü uzatma işlemleri

5.Program temizleme işlemi bittikten sonra ekranda ne kadar az widget olursa okadar tasarruf etmiş oluruz.
6.Akıllı telefonlarımızda daha eskiden kullandığımız sayfaları kapatmayı alışkanlık haline getirip ordanda daha uzun dakikalar kazanabiliriz.
7.Genelde ilk aldığımızda telefonunuzu 8 saat şarj edin sözünü duymayanınız yoktur herhalde. Onun dışında telefonunuzun şarjı tam bitmeden şarja takmamayıda alışkanlık haline getirmeye çalışın.
8. Ayda 1 batarya kalibrasyon işlemini yapmanızda da çok fayda olacağını söylüyebiliriz. Eğer bilginiz yoksa Batarya kalibrasyonunu aratarak hemen deniyebilirsiniz.
9.İnternette bazı şarj tasarruf uygulamaları bulunuyor. Bunlarıda takip ederek bir nebze olsada iyileşme elde edebilirsiniz.

telefonun şarj problem sorununa çözüm

telefonun şarj problem sorununa çözüm

10.Son olarak yukarda saydığım maddeleri uygulamanız telefonunuz özelliğine göre bazı şeylerden mahrum edebilir. Bu tavsiyeleri uzun süre sarj gerektiren zamanlardada uyguluyabilirsiniz.

Faydalı olabildiysem ne mutlu bana.

Bir başka incelememiz olan Google Glass hakkında merak ettiğin herşey başlıklı yazımızda google glass 2, Google glass kaç lira ve google glass özellik ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top