GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Bilgisayarlar » Bilgisayar Alınırken Hangi Özelliklerine Dikkat Edilmelidir?
Bilgisayar Alınırken Hangi Özelliklerine Dikkat Edilmelidir?

Bilgisayar Alınırken Hangi Özelliklerine Dikkat Edilmelidir?

Sürekli geliştirlen yazılımlar veya oyunlar daha yüksek gereksinimler gerektirdiği için bilgisayar teknolojilerinin sürekli olarak gelişmesini tetiklemekte. Bu sebeple yeni üretilen bir bilgisayarın birkaç yıl sonra kozmetik olarak hiçbir kusuru olmamasına rağmen eski sayılıyor. Bu anlamda yeni bir bilgisayar alırken bütçenizi olabildiğince yüksek tutup son teknolojilere sahip bir seçim yapmanız, aldığınız bilgisayarı uzun yıllar kullanabilmeniz açısından çok önemli. Yeni bir bilgisayar alırken rehber olarak kullanabileceğiniz bu makalede bilgisayar donanımlarını ve ne işe yaradıkları hakkında genel bilgiler vermeye çalışacağım.

bilgisayar alınırken diikat edilecekler

bilgisayar alınırken diikat edilecekler

İşlemci: Bilgisayarın en önemli bileşenidir. Genel olarak bilgisayarınızın hızı bununla alakalıdır ve yeni bir tane alırken bakmanız gereken ve yüksek değerlerde olması gereken en önemli özelliktir. Son dönemlerde çıkan Intel ‘in i7 Extreme modeli son dönemin en güçlü işlemcilerinden biridir.
işlemci faktörü

işlemci faktörü

Anakart: Profesyonel bir kullanıcı değilseniz bu bileşenin detaylarını bilmeniz çok önemli değil. Nitekim işlemciniz ve RAM’ iniz için uyumlu bir anakart bilgisayar alırken satıcı tarafından size önerilecektir.
anakart faktörü

anakart faktörü

Hafıza (RAM): Bu donanımda yine bilgisayarınızın arabellek hızıdır. Yine son dönemlerde laptoplarda kullanılan 32 GB lık RAM ler bu anlamda son teknolojilerdir.
ram faktörü

ram faktörü

Ekran Kartı: Özellikle oyun bilgisayarları için bu özellik RAM le birlikte çok önemlidir. Yüksek değerlerdeki bir ekran kartı ile oyun oynamak daha keyifli olacaktır.
ekrankartı faktörü

ekrankartı faktörü

Harddisk: Bilgisayarların depolama birimidir. Yüklediğiniz film, müzik veya herhangi bir veri bu birimde saklanır.

harddisk faktörü

harddisk faktörü

Bilgisayar alırken dikkat edeceğiniz özellikler bunlar olup geriye kalanlar kişisel tercihlerden ibarettir.

Bir başka incelememiz olan Macbook Pro Retina Detaylı inceleme ! başlıklı yazımızda Macbook Pro Retina almalı mıyım, Macbook Pro Retina hakkında herşey ve Macbook Pro Retina ne kadar ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top