GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Fotoğraf Makinesi » Canon ve Nikon Arasındaki Temel Farklar !!
Canon ve Nikon Arasındaki Temel Farklar !!

Canon ve Nikon Arasındaki Temel Farklar !!

Merhaba. Bugün sizlere Canon ve Nikon arasındaki temel farklardan kısaca bahsetmek istiyorum. Nikon gövde olarak Canona göre daha ağır ve daha sağlam bir gövdeye sahip. Nikon’un her koşulda fotoğraf çekme özelliği Canon’a göre daha elverişli diyebiliriz. Nikonun eski lenslerini diğer modellerde kullabiliyorken Canon’da buna sahip değiliz.

Eş değer fotoğraf makinelerde bu iki marka arasında genel olarak loş ışıkta Canon’dan daha iyi verim alabilirsiniz.Nikonun seri çekimlerdede Canon’a nazaran üstünlüğü var diyebiliriz.Genel yapısı ve gövde olarak nikon daha sade ve kullanışlı Canon ise ihtişamlı ve diğital özelliklere sahip diyebiliriz.

nikon fotoğraf makinesi

nikon fotoğraf makinesi

Yeni başlamak istiyen kullanıcılarımıza bir tavsiye bir markadan diğerine geçmek çok külfetli sonuçlar doğurabilir. Çünkü her iki markanında lenslerinin birbiriyle hiç alakası yok diyebiliriz.O yüzden genel çervçevede hangi markayla başlıyorsanız onu daha iyi ve kullanışlı hale getirmek size kalıyor.

Canon-vs-Nikon

Canon-vs-Nikon

nikon-vs-canon

nikon-vs-canon

Kısaca Nikon ve Canon biri Mercedes biri BMW olduğunu düşünün ve denk cihazlarda çok ufaklar farklar olduğunu söylebiliriz. Aralarında hiç bir zaman uçurum kadar fark olmadığı için hangisi daha iyi tartışmalarıda bitecek gibi gözükmüyor.

Bir başka incelememiz olan Samsung NX Mini Detaylı İnceleme !! başlıklı yazımızda nx mini inceleme, nx mini ne kadar ve nx mini sizce almalı mıyım ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Popüler Başlıklar:

  • canon nikon farkı
  • canon ve nikon arasındaki farklar
  • canon vs nikon arasındaki farklar
  • nikon ve canon arasındaki farklar
  • canon ile nikon arasındaki fark

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top