GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Televizyonlar » Curved ( Kavisli) Tv hakkında herşey burada !!
Curved ( Kavisli) Tv hakkında herşey burada  !!

Curved ( Kavisli) Tv hakkında herşey burada !!

Samsung başta olmak üzere diğer firmalar 2014 ile birlikte Curved yani kavisli televizyon teknolojisini tüketiciye sunmaya başladı. Curved televizyonlar bazı farklı yönleriyle kullanıcılara avantajlar sağlıyor. Bunlardan birisi tabikide tasarımı diyebiliriz. Daha önce sunulmamış sıradışı ve heyecan verici bir tasarıma sahip bu televizyonlar teknik anlamdada bünyesinde üstün özellikleri barındırıyor.

Curved televizyon

Curved televizyon

Bu teknik üstünlüklerinden kısaca bahsedecek olursak, kavisli olmayan televizyonlarda gözümüzün merkeze olan uzaklığı ile köşelere olan uzaklığı eşit değildi fakat bu kavisli ekran teknolojisiyle bu dezavantaj ortadan kalkmış oluyor. Yani gözümüzün merkeze olan uzaklığı ile kenarlara olan uzaklığı eşit duruma gelmiş oluyor. Bunun kullanıcıya yansıması ise görüntünün daha sarmalayıcı yani sanki izlediği filmin yada videonun içindeymiş etkisi bırakıyor. Bu sayede görüntünün daha keskin daha canlı ve ultra hd görüntüsü sağlanıyor. Ultra Hd’den kısaca bahsedecek olursak Full Hd’ye kıyasla 4 katı fazla görüntü kalitesi demek oluyor. Buda kullanıcıya inanılmaz bir görüntü hissiyatı kazandırıyor. Bununla birlikte videodaki yada resimdeki tüm detayları gerçeğe en yakın şekilde ulaşmış olacaklar.

curved television screens

curved television screens

Elbette eskindende kullanığımız 3D olsn smart tv özelliği olsun bu Curved televizyonlarımızda da devam ediyor olacak. En dikkat çekici özelliği ise televizyonumuzu gelebilecek daha iyi teknolojilere göre güncelleyebiliyor olmamız ve gelişmeye açık bir televizyon seçeneğine sahip olması diyebiliriz. Curved yani kavisli televizyonlarının bir diğer özelliğinden bahsedecek olursak gözlük olmadan 3D video izliyormuş hissiyatını sağlıyarak artı bir değer katıyor.

curved television fiyatları

curved television fiyatları

Bu teknoloji bir çok kitleye hitap edecek şekilde üretiliyor. 32inçten başlıyarak 110inçe kadar çıkan bu televizyonlar 1000tlden 100bin dolara kadar çıkan bir fiyat aralağından satılmaya başlanıyor.

Bir başka incelememiz olan 4K Teknolojisi hakkında bilinmesi gerekenler !! başlıklı yazımızda 4k ne demek, 4K teknolojisi ve 4k televizyonlar ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Popüler Başlıklar:

  • CURVED TV YORUMLARI
  • curved tv dezavantajları
  • curved tv yorum
  • curved tv
  • CURVED TV NASIL
  • curved tv nedir
  • yorum
  • curved tv yorumlar
  • curved tv kullanıcı yorumları

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top