GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Televizyonlar » Curved Uhd Tv Teknolojisi Hakkında Bilmek istedikleriniz
Curved Uhd Tv Teknolojisi Hakkında Bilmek istedikleriniz

Curved Uhd Tv Teknolojisi Hakkında Bilmek istedikleriniz

HD (High Definition) yani yüksek çözünürlük anlamındaki bu teknoloji geliştirildiğinden beri televizyonlardaki görüntü kalitesi sınırda sayılacak kadar yükselmiş oldu. Televizyonlardaki pixel sayısını arttırarmak mantığı üzerine kurulu bu uygulayımbilimi ile alışılagelmişin dışında en az 5 kat daha yüksek kalitede görüntü sağlanmakta.

LG uhd tv hakkında bilgiler

LG uhd tv hakkında bilgiler

HD teknolojiside günümüzde aşılmış durumda nitekim UHD (Ultra High Definition) ile artık normalin 10 katı daha kaliteli görüntü sunulmakla beraber insanoğlu olarak, neredeyse gözümüzün algılayabileceği en yüksek çözünürlüğe ulaşmış durumdayız. 3840×2160 ve 7680×4320 çözünürlüğe sahip televizyonlar UHD olarak kabulleniyor.

Samsung Uhd tv fiyatları

Samsung Uhd tv fiyatları

Ayrıca bu çözünürlükler 4K ve 8K olarakta adlandırılıyor. Yani kısaca bir televizyon alırken UHD olduğu söyleniyor ve söz konusu çözünürlüklere sahip olmadığını görüyorsanız aslında UHD olmadığını anlamış olursunuz. Ayrıca bu teknoloji ile TV ekranının büyümesi, HD olanlardaki gibi görüntü kalitesini düşmesine yol açmıyor. Zaten üretilen UHD TV ‘lerde şu an en düşük ekran boyutunun 50’’ olması bunu kanıtlıyor. Bunun yanı sıra 3D izleyeceğiniz filmlerde hiç olmadığı kadar gerçek üstü bir görüntü sunan UHD bu anlamda gelinebilecek en yüksek seyir keyfini sunmakta.

Uhd tv teknolojisi

Uhd tv teknolojisi

Her yeni teknolojide olduğu gibi bu yeni sistemle birlikte gelen problemler yok değil. Alt yapı gereği henüz bu teknolojiye hazır olmamamız sebebiyle bu yüksek görüntü kalitesini karşılayacak veri aktarımı sağlanmamasından dolayı ülkemizde maalesef sıkıntı yaşanabiliyor. Henüz yeni bir teknoloji olması sebebiyle çok tercih edilmeyen UHD TV ‘ler ayrıca çok pahallı.

Bir başka incelememiz olan Full Hd Tv alınırken dikkat edilmesi gereken özellikler ! başlıklı yazımızda full hd tv alınırken dikkat edilecek hususlar, full hd tv nitelikleri ve tv alınırken hangi özelliklerine bakılmalıdır ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Popüler Başlıklar:

  • curved tv alınır mı
  • curved mi düz ekran mı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top