GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » En Dayanıklı Harici Harddisk Markaları
En Dayanıklı Harici Harddisk Markaları

En Dayanıklı Harici Harddisk Markaları

Depolama alanı dosyalarınız için yeterli değil ve bilgisayarınız da yeni bir Harddisk için uygun değilse yapacağınız tek ve en iyi şey bir harici Harddisk almaktır. Ayrıca sadece disk kapasitenizi arttırmak amaçlı değil, taşımak istediğiniz yüksek kapasitedeki dosyalarınız içinde en iyi yol budur. Eskiden düşük kapasiteli olmaları nedeniyle tercih edilmeyen bu depolama aygıtları günümüzde artık çok yaygınlaşmış durumda.

samsung harici harddisk

samsung harici harddisk

Harici harddiskler bilgisayarınızın dahilindeki olanlardan farklı olarak mobildirler ve çok daha kolay bir bağlantı yöntemiyle bilgisayara bağlanarak veri akışını gerçekleştirebilirler. USB üzerinden bilgisayarınıza bağlanarak ayrıca bir enerji kaynağı gerekmeden (yeni modeller için) dahili olanlara göre biraz daha yavaş olsalarda istediğiniz bilgiyi depolayabilirler. Bu arada USB 3.0 ‘ın çıkmasıylada data alışverişindeki hız problemi ortadan kalkmış oldu, tabii harici harddiskiniznde USB 3.0 olması şartıyla.
seagate marka harici harddiskler

seagate marka harici harddiskler

Harddisk deyince akla gelen ilk marka, 15 yıllık bilgisayar deneyimime dayanarak söyleyebilirmki Seagate ‘dir. Taşınabilir versiyonlarıda bulunan bu marka gerçekten depolama birimi anlamında en sağlam olanlardan biridir. Yüksek kapasiteli Harddiskler konusunda da hep öncü olmuş olan bu marka geçtiğimiz günlerde çıkan 8 TB lık harddiskinde üreticisidir. Tabii söz konusu olan taşınabilirlik olunca bu markaya alternatif sayılabilecek bir iki harddisk üreticiside vardır. Bunlardan Apple firmasının ürettiği taşınabilir harddisk sayılabilir ama çok yüksek fiyatları nedeniyle çok tercih edilmiyor. Bir diğer fena sayılmayacak marka ise Samsung ‘tur.

Bir başka incelememiz olan Cep Telefon Numarası İle Nasıl Yer Tespiti Yapılır başlıklı yazımızda telefon ile yer tespiti yapma ve telefonun nerde olduğunu nasıl öğrenebiliriz ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Popüler Başlıklar:

  • en iyi harici harddisk hangisi
  • en iyi harddisk markası
  • harddisk markaları
  • en iyi harici disk
  • en iyi taşınabilir harddisk markası
  • en iyi harici harddisk markası

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top