GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Fotoğraf Makinesi » Fotoğraf Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir !!
Fotoğraf Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir !!

Fotoğraf Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir !!

Diğital fotoğraf makinesi alırken Karşımıza 3 tip fotoğraf makinesi çıkmaktadır. Bunlardan birincisi DSLR ikincisi DSLR görünümlü kompakt makineler ve üçünüsüde digital kompakt makinelerdir. Alımı yapılırken bu 3 çeşit fotoğraf makinelerinin kendi içinde avantaj ve dezavantajları olduğunu bilmeniz gerekmetedir.

Fotoğraf Makinesi Alınırken yapılacaklar

Fotoğraf Makinesi Alınırken yapılacaklar

Profesyonel veya ciddi bir amatör kullanıcıysak DSLR fotoğraf makinesini almada her zaman için fayda vardır. Ama bunların dışında iş gereği örnek verecek olursak diş hekimi, emlakçı, galerici, pazarlamacılar bir obje yada yaptığı işi belgelendirmek için alması gerek en ideal fotoğraf makinesi DSLR makinesi benzeri kompakt makineleridir. Yada ailemi,köpeğimi bir kaç gördüğüm manzarayı çekmek için kullanacaksınız digital kompakt makineler işini çok rahatlıkla görecektir.

Fotoğraf Makinesi Detaylar

Fotoğraf Makinesi Detaylar

Bir fotoğraf makinesi alınırken megapiksel yerine sensörün büyüklüğüne bakmakta fayda var diyebiliriz. Mümkün olduğu kadar sensör boyutu büyük olan bir kamera tercih edilmelidir. Pikselden önce bunu ön planda tutmayı bu işin uzmanları şiddetle tavsiye etmektedirler. Bir kompakt makine alırken dikkat etmeniz gereken ön önemli özelliklerinden biri zoom’un seviyesi diyebiliriz.Çünkü lensleri değiştiremediğimiz için zoom kalitesi çok önemlidir. Aynı zamanda fotoğraf makinelerindeki digital zoomlar kaliteyi düşüreceği için optik zoomlara dikkat edilmelidir. 8x 10x 12x gibi kadrajlar daha uygun ve doğru çekim yapmanızı sağlıyacaktır.

Fotoğraf-Makinesi-Alırken-Nelere-Dikkat-Etmeli

Fotoğraf-Makinesi-Alırken-Nelere-Dikkat-Etmeli

Fotoğraf makinesi alınırken bir başka dikkat edilecek hususa gelecek olursak kullanım klavuzu içinde yer alan markada hafıza kartının kullanmasıdır. Markası hiç önemli değildir.

Foto Machine

Foto Machine

Burdaki asıl amaç makineyi üreten firmanın en iyi verim aldığı seçeneği kullanmaktır. Bütün bilgilerin kaybolma riski olduğu için çok büyük hafıza kartı almaktan kaçınılmalıdır. 64gb yerine 32 32 almak gibi mesela. Kullanım hızı fazla olan hafıza kartları kullanmamız gerekmektedir. Çünkü seri çekimlerde eğer kart okuma hızı yavaşşa meşgul gibi uyarılar alabilirsiniz.

Bir başka incelememiz olan Canon ve Nikon Arasındaki Temel Farklar !! başlıklı yazımızda canon mu iyi nikon mu, canon mu nikon mu ve Canon nikon arasındaki farklar ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Popüler Başlıklar:

  • fotoğraf makinesi alırken nelere dikkat edilmeli
  • profesyonel fotoğraf makinesi alırken nelere dikkat edilmeli
  • dijital fotoğraf makinesi alırken nelere dikkat etmeli
  • fotoğraf makinesi alırken nelere dikkat etmeli
  • fotograf makinesi alirken dikkat edilecek hususlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top