GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Televizyonlar » Full Hd Tv alınırken dikkat edilmesi gereken özellikler !
Full Hd Tv alınırken dikkat edilmesi gereken özellikler !

Full Hd Tv alınırken dikkat edilmesi gereken özellikler !

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artan tv çeşitleri de bir çok özellik ve seçenekler arasından seçme şansını zorlaştırıyor.Bir televizyonun full hd alınması ile birlikte dikkat edilmesi gereken bazı durumları göz ardı etmememiz gerekir.

full hd tv özellikleri

full hd tv özellikleri

Öncelikle bir televizyonun kullanılacağı mekana göre seçilmesi gereken büyüklüğü iyi ayarlanmalıdır.Daha sonra görüntü kalitesi önemlidir.Kontrast,renkler gibi birçok ayarlamalar görüntüyü etkilemektedir.1080i çözünürlük desteği mutlaka bulunmalıdır.Görüntü yenilenme hızı da oldukça önemlidir.HDMI çıkışlarının artık 2 tane olması istenirken bazı satıcıların sizi illa ki 3D seçeneğine yöneltmesi gibi durumlarda öncelikle ülkemizde kaç tane 3D yayın yapan kanal var düşününüz.
Mağazalardaki görüntü kalitesine aldanmayın.Blu-Ray filmlerin izletildiği ekranlar evinizdeki yayın kalitesi ile aynı olmayacaktır.Full Hd tv alırken mutlaka markadan çok size gerekli olan özellikleri düşünmelisiniz.Kullanmayacağınız bir yığın özelliğe asla para vermeyin.
full hd tv alınırken nelere dikkat edilmeli

full hd tv alınırken nelere dikkat edilmeli

Full hd tv alırken full hd yayın izleme şansınız var ise çok iyi bir görüntü ve ses kalitesi yakalayabilirsiniz.Ancak normal yayın,uydu yayını gibi kanalları izlediğinizde ekranın büyüklüğüne göre dağılan görüntü bozulacak ve hd görüntü ile bir ilgisi kalmayacaktır.Ortalama büyüklükte bir yer için alınacak hd tv 101 ekran büyüklüğü maksimum ideal olacaktır.
En önemli noktalardan biri olan enerji tüketimine mutlaka dikkat edilmelidir.Çevre dostu,A enerji sınıfı bir televizyon hem size hem de çevreye büyük bir katkı sağlamaktadır.

Bir başka incelememiz olan Curved ( Kavisli) Tv hakkında herşey burada !! başlıklı yazımızda Curved televizyon fiyatı, kavisli televizyon özellikleri ve kavisli tv ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Popüler Başlıklar:

  • televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler 2015
  • led tv alırken nelere dikkat edilmeli 2015

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top