GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Akıllı Telefonlar » Galaxy S5’nin Bilinmiyen Özellikleri !!
Galaxy S5’nin Bilinmiyen Özellikleri !!

Galaxy S5’nin Bilinmiyen Özellikleri !!

Merhaba. Samsung’un en son çıkardığı telefon olan Galaxy S5 sanıldığı gibi S4’ün devamı olma niteliğinin dışında gelişen teknoloji ile birlikte karşımıza birçok yeniliklerle çıkıyor. Bunlardan kısaca bahsedecek olursak ;

Elektrostatik ekrana sahip olan Samsung Galaxy S5’e tükenmez kalem, tırnak hatta kurşun kalemle bile yazı yazılabilme imkanıyla karşı karşıyayız.Bu özelliği aktif duruma geçirmek için Ana menüden ayarlar oradan ekran ayarları daha sonra ekran hassasiyetini arttır seçeneğini izleyebilir ya da ekranın üst kısmındaki bildirimlerin olduğu çubuktan ekran hassasiyetine tıklayarak da yapabilirsiniz.

S5 ekran hassasiyeti

S5 ekran hassasiyeti

Samsung S5 ile birlikte sunulan çekim seçeneklerinden en dikkat çeken 2 özelliğe gelecek olursak, Bunlardan birisi ”Sanal Tur” diğeri ise ”Çekim ve Dahası”dır. Sanal tur modunda cihazı sadece elimizde tutarak fotoğraf çekebilir daha sonra çekim bittikten sonra fotoğraflara bakabilirsiniz. Aynı zamanda sağa sola yukarı döndür seçenekleri ile hareketli görüntülerde oluşturabilirsiniz.

Samsung S5 çekim modları

Samsung S5 çekim modları

Çekim ve Dahası özelliğimizde de hızlı hızlı fotoğraf çekebilir daha sonra en iyi yüz, en iyi fotoğraf,drama çekimi gibi seçeneklerden birini seçebilirsiniz.Üstünde oynamalar yapabilirsiniz.

samsung-galaxy-s5

samsung-galaxy-s5

Galaxy S5’in bir diğer özelliğine gelecek olursak oda Özel Mod seçeneğidir. Fotoğraf,video,müzik ve ses kayıtlarını bu özek mod sayesinde belirleyeceğiniz kilit sayesinde saklıyabilirsiniz. Seçilen dosyaları seçtikten sonra özele mod geç dediğimiz zaman yan tarafında kilit işareti çıkar ve artık o dosyalar emin ellerdedir.Özel mod kapalıyken bu dosyaları göremezsiniz.
Samsung S5 Özel Mod

Samsung S5 Özel Mod

Favori uygulamalara ulaşmak için hızlı bir kısayol yapmak sizin elinizde.Bu özelliği kullanmak için bildirim çubuğunu aşağı çekip ordan araç kutusu simgesine tıklayın. Daha sonra parmağınızı araç kutusu üzerinde tutup üst tarafındaki düzenle kısmına tıklatın.Daha sonra kullanmak istedğiniz kısayolları ordan ekleyebilirsiniz.
S5 araç kutusu modları

S5 araç kutusu modları

Bir diğer özelliğimiz ise çok mesaj atan kullanıcılar için çok kullanışlı diyebiliriz.En çok mesaj attığımız kişileri öncelikli gönder diye işaretlediğimiz zaman bir sonraki mesaj yazdığımızda yukarda simge olarak çıkmaktadır.Bu işlemi telefon rehberinin yanındaki + işaretine tıklatarak kolayca yapabilir yada gelen kutusundaki bölümlerden de yapabilirsiniz.
Samsung S5 mesajlaşma

Samsung S5 mesajlaşma

Pop up Çağrı bildirimi sayesinde telefon görüşmesi yaparken kesintisiz bir şekilde o uygulamayı telefon konuşurken kullanmaya devam edebilirsiniz.Bu işlemi arama ayarları menüsüne girip ordan arama bildirim seçeğine tıklıyarak ordan kolayca erişebilirsiniz.
Samsung Pop Up uygulaması

Samsung Pop Up uygulaması

Bir başka incelememiz olan İOS 8 Hakkında Bilinen Bilinmeyen Tüm Özellikleri !! başlıklı yazımızda apple ios 8, io8 destekleyen cihazlar ve ios 8 farkları ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Popüler Başlıklar:

  • samsung s5 sesli mesaj yazma
  • s5 sesli mesaj yazma

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top