GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » Google Glass hakkında merak ettiğin herşey
Google Glass hakkında merak ettiğin herşey

Google Glass hakkında merak ettiğin herşey

Son günlerin merak edilen şüphesiz teknolojik aletlerin başında Google Glass geliyor.  ABD’li teknoloji devinin açıkladığı bilgilere göre 5mp kamerası olacak gözlük  720p video kayıt özelliğine sahip olacak. Wi-Fi  bağlantı özelliğide olacak google gözlüğümüz 802.11 B/G beklenenin altında bir hıza sahi-p  biraz hayal kırıklığına neden olacak gibi gözüküyor.Android 4.0.4 işletim sistemine sahip 1.2ghz çift çekirdekli ARM Cortex A-9 işlemcileri mevcuttur.

Google Glass inceleme

Google Glass inceleme

Google Glass’da bluetooth teknolojisi diğer telefonlarlada uyumlu olacak. 12gb belleği olan google glass 16gbye kadar yükseltebilecek. Kemik iletimi teknolojisi sayesinde sesler karşı tarafa aktarılabilinecek. İki farklı ebat seçeneği sunulunacak olan Google Glass  burun ayarlama seçeneğinede sahip olacak.

google_glass görücüye çıktı

google_glass görücüye çıktı

 

 

Kesin olmamakla birlikte google glassımız 5 farklı renk seçeneğine sahip olacak.Gözlüğümüz sağ tarafında sensörler bulunuyor ve komutanları algılamaya yarıyor. Mesela ” Fotoğraf çek, video kayıt et, mesaj gönder gibi komutları algılayabilecek teknolojiye ulaşmış durumda.

google-glass-önizleme

google-glass-önizleme

 

Bu özelliklere sahip olan Google Glass bir nevi 3. göz olmaya büyük bir aday olarak gözüküyor. Bu cihaza sahip olmak için yaklaşık 1500 $ gözden çıkarmak gerekiyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top