GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » Hangi Sosyal Ağın Kaç Üyesi Var?
Hangi Sosyal Ağın Kaç Üyesi Var?

Hangi Sosyal Ağın Kaç Üyesi Var?

Merhaba arkadaşlar. Facebook ve Twitter’dan sonra sosyal ağların sayısı git gide artmaya başladı. Üye sayısından çok aktif kullanıcılara bakarak yorum yapacak olursak Snapchat çok iyi bir ivme kazanmış durumda. Açıklanan verilere göre şuan Snapchat’in aktif kullanıcı sayısı 160 milyona dayanmış durumda. Bu rakam göz önüne alındığında Snapchat, Twitter’in 140 milyon aktif kullanıcı sayısını geride bırakmışa benziyor. Özellikle resimler üzerinde efektler ve bir gün sonra silinebilme özellikleri Snapchat’in diğer ağlardan ayıran en önemli özellikleri. İnstagram da bu sayı ise 300 milyon civarında.

Sosyal Ağların Sayısı

Sosyal Ağların Sayısı

En Popüler Sosyal Ağlar
Bunların yanı sıra en çok kullanılan sosyal ağ ise 1.5 milyara yaklaşan kullanıcı sayısı ile Facebook olduğunu belirtmek lazım. Global piyasada sadece Facebook ve Twitter gibi ağlar yok sadece. Çin merkezli sosyal ağların sayıları bir hayli yüksek seviyelerde. Örneğin, Tencet QQ anlık mesajlaşma uygulamasının 800 milyona aşkın üyesi bulunmaktadır. Bununla birlikte yine Çin merkezli bir sosyal ağ olan Qzone üye sayısı ise 500 milyonu geçmiş durumda.

Bir başka incelememiz olan iPhone SE Ne Demek? Nerden Geliyor? başlıklı yazımızda iPhone SE Açılımı Nedir?, iPhone SE Anlamı Nedir ve iPhone SE Nedir ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top