GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » İnternetten Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
İnternetten Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

İnternetten Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Merhaba. Yılbaşının gelmesiyle birlikte hediyelik eşya satışında patlama yaşanıyor. Fakat herkes dışarıya çıkıp alışveriş yapacak zamanı bulamayabiliyor. Böyle durumlarda da gereği duyuyoruz. Peki bu güvenli bir alışveriş mi? Bugün sizlere internetten alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenleri sıralayacağız. Çünkü online alışverişlerde güvenlik üst düzeyde olmalı. Yoksa kredi kartı bilgilerimize ulaşıp mağdur olabiliriz. Fakat altta sıraladığımız hususlara dikkat edildiği sürece sıkıntı yaşamayacaksınız.

1.FİYATLAR ÇOK UCUZSA UZAK DURUN : Fiyatların ucuz olması size cazip gelebilir. Ama bu çoğu zaman tüketicileri mağdur duruma sokabiliyor. O yüzden uzak durmanızda fayda var.

2.GEREĞİNDEN FAZLA BİLGİ VERMEYİN : Bazı korsan yazılımlar sizden bilgi formları doldurmanızı isteyebilir. Böyle durumlarda hemen o siteden çıkmanızda fayda var. Çünkü çok basit bir hediye alırken bile sizden çok fazla bilgi istiyorsa orada ters giden bir şeyler var demektir.

3.ANTIVİRUS ŞART : Alışverişe başlamadan önce kullandığınız tarayıcı ve bilgisayarı taramakta fayda var. Çünkü bilgisayarınızda korsan yazılımlar olabilir.

4.SANAL KART KULLANIN : Bankanızdan sadece internet alışverişleri için kullanacağınız bir kart temin etmenizde fayda var. Limiti düşük kartlar tercih edin.

5. ORTAK Wİ-Fİ KULLANMAK SIKINTI YARATABİLİR : Halka açık yerlerde bulunan wi-fi kullanırken alışveriş yapmaktan uzak durun. Çünkü ortak ağ kullandığınız için sizin kart bilgilerinize kolayca ulaşabilirler.

6.BİLDİĞİNİZ SİTEDEN ALIŞVERİŞ YAPIN : Belkide bu konu başlıklardan en önemlisi bu. Siz siz olun bilmediğiniz sitelerden uygun fiyat diye alışveriş yapmayın. Ne demiş atalarımız ‘ En iyi site bildiğin sitedir’ 🙂

Bir başka incelememiz olan Telefon Ekranını Televizyona Aktarma başlıklı yazımızda android telefonu tv aktarma, telefon ekranını nasıl tv aktarırırm ve telefon ekranını tv yansıtma ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top