GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » İOS 8 Hakkında Bilinen Bilinmeyen Tüm Özellikleri !!
İOS 8 Hakkında  Bilinen Bilinmeyen Tüm Özellikleri !!

İOS 8 Hakkında Bilinen Bilinmeyen Tüm Özellikleri !!

İOS 8 kısa zaman önce Tim Cook tarafından tüm dünyaya tanıtıldı. İpad ve İphone kullanacıları için çok büyük değişiklikler bulunuyor.Bunlardan kısaca bahsedecek olursak;

İOS 8 farkları

İOS 8 farkları

İOS 8 ile birlikte artık bildirimlere daha hızlı cevap vermek mümkün. Örneğin Facebook ve Twitter’dan ileti geldiği zaman uygulamaya gitmeden beğenmek veya yorum yapabiliyoruz. E-posta adresimizden ayrılmadan takvimde yada ajandada bir etkinlik oluşturabilme imkanı sunuyor.

İOS 8 Beta özellikleri

İOS 8 Beta özellikleri

E-postalar tek sürüklenmeyle işaretlenip silinebilinecek. İOS ile birlikte gelen bir diğer yenilik ise tuş takımında yazıdığımız kelimeleri Quick Type adlı teknoloji sayesinde tahmin ederek bize öneriler sunuyor.Fakat şuan için Türkçe dili desteklenmiyor.Sadece 14 dile uygun tahmin yapabiliyor.

İOS 8 gelen değişiklikler

İOS 8 gelen değişiklikler

İOS ile birlikte grup mesajlaşma özelliği geldi. Aynı Whatsapp’daki gibi gruba kişi ekleyip çıkarılırken mesaj bildirimlerini susturma özelliklerinede sahip oluyorsunuz. Mesaj uygulamasında sesle mesaj gönderebilme imkanı sunan İOS 8 söylediklerimizi yazıya çevirebiliyor. Fakat bu özellikde de Türkçe dili henüz desteklenmiyor.

İOS 8 özellikleri

İOS 8 özellikleri

iOS 8′de VIP eposta mesajlaşması yer alacak.Uygulamalar bağlantılı şekilde çalışacak ve ortak dosyada işlem yapılabilinecek. Kullandığınız sağlık ve spor uygulamasını HealtKit uygulamasını güncelleyecek. Çocukların izinsiz uygulama satın alması artık çok zor duruma geldi. Aile paylaşımı uygulmasıyla birlikte bunun önüne büyük oranda önüne geçilecek gibi gözüküyor. Bu uygulamaya 6 kişiye kadar eklenebilinecek.

İOS 8 uygulamaları

İOS 8 uygulamaları

İtunes’dan indirilen uygulamalar ortaklaşa kullanabilinecek. Yeni App Store SDK’sı 4000 yeni API sağlayacak. Apple Store’daki bir diğer yeni özellik ise geliştiriciler videoların kısa videolarını ekleyebilecek. Parmak izi bilgisi kullanıcılarla paylaşılmadan 3. parti uygulamaların da Touch ID’den faydalanmasına izin verilecek. İOS 8 Beta artık indirilebiliniyor.

İOS 8 yenilikler

İOS 8 yenilikler

Desteklenen cihazlar ; İphone 4S üzeri modeller, İphone Touch 5 nesil, İpad 2 ve Retina ekran, İpad Air, İpad Mini ve Retina ekran.

Bir başka incelememiz olan Fotoğraf Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir !! başlıklı yazımızda fotoğraf makine özellikleri, fotoğraf makinesi alınırken dikkat edilecek hususlar ve Fotoğraf makinesi alınırken ne yapmalı ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top