GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » İOS 8 ile birlikte gelebilecek yenilikler ?
İOS 8 ile birlikte gelebilecek yenilikler ?

İOS 8 ile birlikte gelebilecek yenilikler ?

Geçtiğimiz hafta ios işletim sisteminde 7.1.1 geçerek telefonlarını güncellemişlerdi. Jailbreak uygulması kullanan kullancılar bu durumdan pek tatmin olmadı ve sorun çıkardı diyebiliriz. Bunun asıl sebebide yakın zamanda çıkacak olan İOS 8 işletim sisteminin tanıtılması ve hayata geçirilmesi olarak görülüyor.

İOS 8 hakkında bilmeniz gereken herşey

İOS 8 hakkında bilmeniz gereken herşey

Haziran ayında tanıtılması muhtemel olan İOS 8 işletim sistemi İOS 7 den görünüm olarak farklı olmuyacak fakat iyileştirme  ve performans güçlenmesi olacağı tahmin ediliyor. İOS işletim sistemi diğer donanımlara göre daha özgün çalışan ve daha aykırı bir yapıya sahip. Bu işletim sistemin en güzel avantajlarından biride iphone telefon modellerine bakılmaksızın tüm modellere yükleniyor olması diyebiliriz. Tabi bununda dezavantajları yokmu elbetteki var. Bunların başında daha düşük modellerde ios 7 işletim sistemin tamamen fiyasko bir performans sergilmesidir. Ancak 7.1.1 güncellemesi gelmesiyle birlikte iphone 4 kullanacıların büyük bir dertten kurtardı. Apple bu sorunları göz önünde bulundurarak daha hızlı bir  ana tema ve onu destekleyecek uygulamalarla kullanıcıları memnun etmeyi hedefliyor.

İOS 8 işletim sistemi

İOS 8 işletim sistemi

Bankacılık işlemlerimizde güvenlik için sms yerine parmak izi uygulaması sayesinde daha hızlı ve güvenilir bir hal almayı amaçlıyor. iOS işletim sisteminde mobil ödemelerde  TouchID ve iBeacons uygulamaları kullanarak kolaylık sağlanacak ve bu hizmet Apple store lerden indirilebilinecek. Ön çıkacak bir diğer uygulama sağlık alanında çıkaracağı Healtbook uygulaması diyebiliriz.Apple kullanıcıları  bundan sonra Siri’yi şarkıları tanımlamak içinde kullanabilecek. İOS 8 işletim sistemine koymayı düşündüğü iTunes Radyo gibi özellikleri 8.1 sürümüne koyabileceğide dedikolarda arasında diyebiliriz.

İOS 8 ne zaman çıkacak

İOS 8 ne zaman çıkacak

Bir başka incelememiz olan Akıllı Lens hakkında bilmek istedikleriniz. başlıklı yazımızda Akıllı lens, akıllı lens ne zaman çıkıyor ve Google Akıllı Lens analiz ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top