GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » İOS 9 İle İOS 8 Arasındaki Farklar
İOS 9 İle İOS 8 Arasındaki Farklar

İOS 9 İle İOS 8 Arasındaki Farklar

Merhaba arkadaşlar. Apple, düzenlediği bir etkinlikle beraber uzun süredir beklenen İOS 9 Özelliklerini açıkladı. İsterseniz kısaca İOS 9 ile hayatımıza giren farklılıkları inceleyelim.
İlk olarak Siri‘ye gelen yeniliklerden bahsedelim. Siri artık bizim konumumuza ve hareketlerimize göre davranışlarını değiştiriyor. Yani kulaklık taktığımız an Siri otomatik olarak müzik uygulamasını açıyor. Yada araç kullanırken Siri bu durumu algılayıp ona göre komutlar verebiliyor. Aynı zamanda yaptığınız hareketlere göre size ilginç önerilerde bulabiliyor. Mesela yakında bir mekan ismi söyleyerek burada oturabiliriz diyebiliyor. Gerçekten bu özellik bizi arkadaş eksikliğine bire bir gelecek gibi gözüküyor.
İkinci olarak eskiden 4 haneli şifre koyduğumuz İOS cihazımıza bundan sonra 6 haneli şifreler koyabileceğiz. Bunun yanı sıra diğer güncellemeler şöyle;

İOS 9 Hangi Cihazlara Geliyor

İOS 9 Hangi Cihazlara Geliyor

– Apple Pay sistemi diğer uygulamalara entegre edilerek kullanım alanı dahada genişliyor.
-Not uygulaması güncellenerek, burada çizim yapıp fotolar ekleye bileceksiniz.
-Sadece ABD,ÇİN ve Almanya‘da kullanılacak bir diğer özellik ise Apple Harita’da toplu taşıma araçlar görüntülenecek ve Apple Pay ile ödeme yapılma imkanı sunulacak.
-İPad’lere kopyala, kes, yapıştır seçenekleri klavyeye ekleniyor.
-Tek ekran üzerine 2 farklı uygulama açma imkanı İpad Air 2’ye geliyor.
-İphone cihazlara Güç tasarruf modu geliyor. Sene 2015 🙂

İOS 9 İle Neler Değişecek

İOS 9 İle Neler Değişecek

Peki İOS 9 hangi cihazlar destekleyecek?
iOS 9; iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad Air, iPad Air 2, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPhone 4s (!), iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus ve iPod touch 5. nesle gelecek.

Bir başka incelememiz olan Modem İle Telefon Şarj Etme Yöntemi başlıklı yazımızda , Modem İle Telefon Şarj Etme Nasıl Olur ve telefon şarj etme yöntemleri ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top