GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » İOS ile Android Arasındaki Farklar
İOS ile Android Arasındaki Farklar

İOS ile Android Arasındaki Farklar

Merhaba. Andorid ve iOS dünyada en çok kullanılan ilk 2 işletim sistemi. Bu yüzden birçok kullanıcının belki de en çok merak ettiği konulardan birisi olan İOS işletim sistemi ve Android işletim sistemi arasındaki temel bazı farkları bugün sizlere sıralayacağız.

1.Android işletim sistemini Google, İOS ise Apple şirketleri üretiyor.

2. iOS sadece belirli bir markanın ürettiği cihazlarda kullanan işletim sistemidir. Android ise birden çok markanın kullandığı esnek ve zengin donanım ürünlerinde kullanılmaktadır.

3. Android açık kaynaklı bir işletim sistemi yani üreticiler eğer isterse ürettiği akıllı telefonuna bu sistemi kurarak piyasaya sunabilir. İOS’da durum tam tersi. Apple şirketinin hariç ürettiği hiç bir cihazda İOS işletim sistemini göremezsiniz.

İOS ile Android arasındaki farklılıklar

İOS ile Android arasındaki farklılıklar

4. Andoridde nerdeyse hiç bir sınırlama yok. Bu özelliği sayesinde nerdeyse telefonun tüm ayarlarını kendinize göre rahatça ve esnekçe ayarlayabiliyorsunuz.Aynı zamanda USB ile PC’ye giriş yaptığınızda dosya aktarımını rahatça yapabiliyorsunuz. İOS’da ise durum tam tersi. Gvenlik ve dışa aktarım konusunda daha titiz bir yapıya sahip olan işletim sistemi, her ne kadar esnek olmasa da yine de kullanıcılar daha güvenli diye iOS seçebiliyorlar.

5. Örneğin Android güncelleme geliştirdiği zaman her telefon üretici buna ayak uydurmada zorlanabiliyor. Mesela Samsung buna hemen yanıt verebilirken, HTC firması hemen ayak uyduramıyor. Fakat İOS’da böyle bir durum yok. Çünkü tek elden idare edildiği için İOS işletim sistemi güncelleme yayınladığı zaman tüm modellerde bunu hemen görebiliyoruz.

6.İOS kullanımı kolay,basit ve kafa karıştırmayan bir işletim sistemi konumundayken, uğraşmayı ve araştırmayı seviyorsanız Android’i seçebilirsiniz.

7.Sonuç olarak hangisi iyi derseniz. İOS Mercedes, Android ise BMW olarak düşünün. Yani hemen hemen aynı özellikleri sadece kullanıcıların taleplerine ve isteklerine göre değişiklik gösteriyor.

Bir başka incelememiz olan İnternetsiz Çalışan Navigasyon Uygulamaları başlıklı yazımızda çevrimdışı navigasyon uygulamaları, internet gerektirmeyen navigasyon uygulamları ve internet kullanmadan navigasyon ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Popüler Başlıklar:

  • ios ve android arasındaki farklar
  • android ve ios arasındaki farklar
  • ios ile android arasındaki farklar
  • android ile ios arasındaki fark
  • Android ile iOS Arasındaki Farklar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top