GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Bilgisayarlar » Apple İpad Air 2 Detaylı Bilgiler ve Teknik Özellikleri !!
Apple İpad Air 2 Detaylı Bilgiler ve Teknik Özellikleri !!

Apple İpad Air 2 Detaylı Bilgiler ve Teknik Özellikleri !!

Merhaba. Dakikalar önce Apple Cupertino merkezinde şirketin Ceo’su tarafından 3 yeni cihaz tanıtıldı. Bunlar İpad Air 2,iPad Mini 3 ve Retinalı iMac. Bu başlıkta sizlere İpad Air 2 tanıtacağız. Diğer cihazlarımızın analizini sitemizde bulabilirsiniz.

apple ipad air 2 görseller

apple ipad air 2 görseller

iPad Air 2 Apple’ın geliştirdiği en ince tablet olma özelliğini taşıyor. 6.1mm kalınlığında 9.7 inç boyutunda olan daha ince bir tablet dünyada bulunmuyor.437 gram ağırlığında olan İpad Air 2 İpad Air’e göre yaklaşık 32 gram daha hafif durumda. O yüzden gerçekten dikkat çekici özellikleri var diyebiliriz.Tasarım olarak kasası Alimünyumdan oluştuğu için daha hafif ve sağlam bir yapıya bürünmüş durumda. Dikkat çekiçi özelliklerinden biriside bir önceki modeline göre 150 kat iyi performans sergileyen bir grafik göstergesi mecvut. 2048 × 1536 çözünürlüğüne sahip olan ekran 3.1 milyon pikselden oluşuyor. İpad Air 2 A8X işlemcisi 2. nesil 64 bit teknolojisi ile çalışıyor. İpad Air 2’de 8 MP çözünürlüklü bir kamera bulunuyor. İphone 6’daki gibi Retina HD ekranı tercih edilmemiş durumda. Fakat ekran ile kasası arasındaki hava boşluğu alınarak çok daha iyi perfomansa kavuştuğundan bahsediliyor. Cihazda kulislerden aldığımız haberler doğrultusunda beklendiği gibi TouchID sensörleri kullanılmış. Bu sayede parmak izleriyle ekranı kilitleme yani şifreleme imkanını doğuyor.
WiFi ve LTE ağ bağlantıları ile İphone 6’da kullanılan teknoloji bu cihazda da kullanılmış durumda. tabletimizin LTE bağlantı hızı 150 Mbps hızına kadar ulaşmış durumda. Bu özelliğiyle kullanıcıları hayli memnun edecek gibi gözüküyor. Türkiye’deki satış fiyatı hakkında henüz bilgi verilmedi.

Bir başka incelememiz olan Alınabilecek En İyi Oyun Laptopları başlıklı yazımızda alınabilinecek iyi laptop markası, en iyi laptop ne kadar ve laptop alırken nelere dikkat etmeliyiz ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Popüler Başlıklar:

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top