GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » İphone Kullanıcılarına Türkçe Siri İOS 8.3 Yayınlandı
İphone Kullanıcılarına Türkçe Siri İOS 8.3 Yayınlandı

İphone Kullanıcılarına Türkçe Siri İOS 8.3 Yayınlandı

Merhaba arkadaşlar.Sir ilk çıkmasından itibaren ne zaman Türkçe olacak diye sorulmaya başlayalı yaklaşık 4 sene oldu. 4 sene geçmesini ardından sonunda Türkçe siri desteği iphone kullanıcılarına gelmiş durumda. İsterseniz önce Sir ne demek onu açıklayalım. İOS işletim sistemine İphone 4S ile birlikte hayatımıza giren kişisel asistan ve navigasyon özelliği diyebiliriz.Bir nevi size öneriler sunup size açıklama yapan bir sistemdir. Örneğin sizin kişisel özelliklerinizi dikkate alarak size restorant önerebilir.

Uzun zamandır dedikodusu olan Türkçe Siri sonunda yayınlandı. Sadece Türkçe değil Rusça, Portekizce, Hollandaca gibi dillere de aynı destek verilmiş durumda. 2 hafta önce yayınlanan İOS 8.3 betadan sonra bugün ikinci versiyonu yayınlandı ve içinde Türkçe Siri’de eklendi. Şuan sadece test edebileceğiniz durumda olan hizmet Mart ayı itibariyle İOS 8.3 açık sürümüyle birlikte herkes kolaylıkla indirebilecek.

Bir başka incelememiz olan İnternette Bulunan Tüm Reklamlardan Nasıl Kurtuluruz? başlıklı yazımızda reklam görmek istemiyorsanız tıklayın, reklamlar nasıl engellenir ve reklamlar nasıl kaldırılır ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top