GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Bilgisayarlar » İyi Bir Bilgisayar Özellikleri Nasıl Olmalıdır ?
İyi Bir Bilgisayar Özellikleri Nasıl Olmalıdır ?

İyi Bir Bilgisayar Özellikleri Nasıl Olmalıdır ?

Sürekli olarak değişen ve gelişen teknolojilerini takip etmek zor. Her yıl bir yenisi çıkan bilgisayar donanımları, istekleri karşılamak adına durmadan kendilerini geliştirmek için yol almakta. Her yeni dönemle birlikte, bir bilgisayarın iyi sayılabilmesi için son teknolojili donanımlara sahip olması şart.

bilgisayar özelliklerine dikkat ederken neler yapmalıyım

bilgisayar özelliklerine dikkat ederken neler yapmalıyım

Son dönemlerde çıkan Intel i7 Extreme işlemciler bir bilgisayarda bulunması durumunda o bilgisayarı süper bir bilgisayar yapabilir. Bunun yanında iyi sayılabilmesi için günümüzde, i5 modeline sahip 2.0 Ghz ‘in üstünde bir işlemciye sahip olmasıda yeterlidir. Yine çok iyi bir bilgisayarda 16 GB ve üstü RAM aranırken 4 ve 8 GB lık RAM lerde bu günlerde, her ne kadar program ve oyunların son versiyonlarını çalıştıramasalarda orta seviyeli bir bilgisayar için uygundur.

iyi bilgisayar özellikleri neler olmalı

iyi bilgisayar özellikleri neler olmalı

Bunun yanı sıra bilgisayar için çok önemli bileşenlerden biri olan ekran kartlarında durum biraz daha farklıdır. Kısaca grafik ve oyun amaçlı kullanılacak bilgisayarda ekran kartının önemi çok büyükken çalışma bilgisayarlarında işlemci ve RAM kadar önemli değildir. Bu bileşeninde son çıkan 4 GB lık olanları günümüzün en yüksk performanslı olmasıyla birlikte 1 GB lık olanlarıda iyi bir bilgisayar için yeterlidir.

iyi bilgisayar seçmek için nelere dikkat edilmeli

iyi bilgisayar seçmek için nelere dikkat edilmeli

Harddisklerde, bilgisayarın hız anlamında olmasa bile depolama birimi oldukları için, iyi bir bilgisayarda yüksek kapasiteli olmaları aranmaktadır. Günümüzde 2 TB kadar harddiskler mevcut fakat iyi bilgisayarda 500 GB bir harddisk yeterli olacaktır.

Bir başka incelememiz olan Macbook Pro Retina Detaylı inceleme ! başlıklı yazımızda Macbook Pro Retina almalı mıyım, Macbook Pro Retina hakkında herşey ve Macbook Pro Retina ne kadar ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Popüler Başlıklar:

  • iyi bilgisayar özellikleri
  • en iyi bilgisayar özellikleri
  • bilgisayar özellikleri
  • laptop ozellikleri
  • iyi bir bilgisayarın özellikleri
  • laptop ozellikleri nasil olmali
  • iyi bir bilgisayar özellikleri
  • iyi laptop özellikleri
  • iyi bir laptop özellikleri
  • en iyi laptop özellikleri nelerdir

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top