GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » Mavi Ekran Hatası Neden Olur?
Mavi Ekran Hatası Neden Olur?

Mavi Ekran Hatası Neden Olur?

Merhaba arkadaşlar. Bugün herkesin mutlaka başına gelen mavi ekran hatasının çözümünü anlatacağız. Mavi ekran hatası kısaca, Windows sisteminin ciddi bir problem ile karşılaşıp kendisini durdurması işlemidir. Mavi ekran hatası aldığınızda kaydedilmemiş tüm veriler silinir ve geri dönüşü yoktur. Örneğin, mavi ekran hatası olmadan önce PowerPoint’den sunum hazırlıyordunuz, eğer sunumu kaydetmediyseniz bu sunumu tekrardan ulaşmanız mümkün olmayacaktır.

mavi-ekran-neden-olur

mavi-ekran-neden-olur

Peki Bu Hata Neden Olur?

Genelde mavi ekran hatasını program ile sistemin uyuşmamasından kaynaklanır. Bunun yanı sıra donanım sistemlerinden de kaynaklanabilir. Bir diğer olasılık ise, donanım ile yazılım arasındaki uyumsuzluktan da kaynaklanabilir. Kısaca mavi ekran hatasına bilgisayarın kısa devre yapması diyebiliriz. Çok farklı çözümleri mevcuttur. Fakat bizim önerimiz format atıp bilgisayarın kendisine gelmesini sağlamanızdır. Eğer sorununuz yazılımsal sorunlardan kaynaklanıyorsa format ile bunu çözmeniz çok kolay olacaktır. Fakat donanımsal bir sorundan kaynaklanıyorsa eğer fiyat olarak size pahalıya mal olabilir.

Bir başka incelememiz olan Telefonun Dinlendiğini Nasıl Anlarsınız? başlıklı yazımızda Telefon Dinlendiğini Anlama Metodları, Telefonum Dinleniyor mu? Telefon Dinleme Yöntemleri ve Telefonun Dinlendiğini Nasıl Anlarım ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top