GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Fotoğraf Makinesi » Nikon d7000 İnceleme
Nikon d7000 İnceleme

Nikon d7000 İnceleme

Fotoğraf çekmeyi herkes sever. Özellikle bugünlerde sosyal medyanın da etkisiyle herkeste bir fotoğraf çekme ve paylaşma merakı söz konusu. Öyle ki sadece fotoğraf için paylaşım platformları açılmaya başlandı bile. Ancak bu işin ciddi meraklıları için fotoğraf akıllı telefonlarla çekilenler değil profesyonel makineler. Profesyonel fotoğraf makineleri arasında önde gelen markalardan Nikon yeni bir modelle karşımıza çıkıyor. Nikon D7000 DSLR kamera tipine sahip.

nikon d7000 görünümü

nikon d7000 görünümü

16.2 MP çözünürlüğü ile daha kaliteli bir fotoğrafa sahip olmanızı sağlar. Tek kare çekim modu, sürekli düşük çekim modu, sürekli yüksek çekim modu, sessiz deklanşör serbest bırakma, self-timer modu, uzaktan kumanda, ayna kaldırma olmak üzere yedi çekim modu bulunmaktadır. Otomatik, akkor ampul, floresan, doğrudan günışığı, flaş, bulutlu, gölge, önceden ayarlı manuel, renk ısısı seçimi olmak üzere dokuz ayrı beyaz ayarı ile kullanıcılarına çekim yaparken kolaylık sağlamaktadır.

nikon d7000 fiyatı

nikon d7000 fiyatı

USB 2.0, video çıkışı, HDMI çıkışı, aksesuar bağlantısı, stereo mini-pin ses girişi gibi bağlantı seçenekleri bulunmaktadır. Ayrıca alan derinliği, uzaktan kumanda ve tripod bağlantısı bulunmaktadır. Tüm bunların yanında bir fotoğraf makinesinin kullanıcı açısından ene önemli özelliklerinden biri olan ağırlığıdır. Ne de olsa profesyonel çekim için sürekli elinizde ya da boynunuzda taşımanız gerekir ki Nikon D7000 690 gram oluşuyla sizin için taşıma işini de kolaylaştırıyor.

nikon d7000 özellikleri

nikon d7000 özellikleri

Uzun ömürlü bataryasıyla da kullanıcılarına daha fazla çekim imkânı sunan Nikon D7000 profesyonel fotoğraf makineleri arasında bütün bu özellikleriyle ön sıralarda yer alıyor.

Bir başka incelememiz olan Fotoğraf Çekerken Diyafram Nasıl Ayarlanır başlıklı yazımızda diyafram ayarı nasıl olur, diyafram ayarı yaparken nelere dikkat edilmelidir ve Fotoğraf Çekerken Diyafram Nasıl Ayarlanır ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top