GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » Nokia X Özellikleri ve İncelenmesi !!
Nokia X Özellikleri ve İncelenmesi !!

Nokia X Özellikleri ve İncelenmesi !!

Merhaba. Nokia alışımışın dışına çıkarak ilk kez telefonlarında Android işletim sistemi kullandı.İlk bakışta dikkat çeken özelliği birçok renk seçeneği olması diyebiliriz. Yeşil,sarı,kırmızı,siyah,beyaz ve mavi renk seçenekleri mevcut.

Nokia X Çift sim kartlı akıllı telefon

Nokia X Çift sim kartlı akıllı telefon

İlk olarak ses kalitesinden bahsedecek olursak orta seviyede bir akıllı telefon için gayet başarılı bir sistemi var diyebiliriz. Orda düzeyde kullancıyı tatmin edecek seviyede gibi gözüküyor. Nokia bu cihazda Google yazılımları yerine kendi yazılımlarını yüklüyor. Mesela Google Map yerine Nokia Maps mevcut bu cihazda. Google Store yerine Nokia’nın kendi marketi uygulamasına sahip.

Nokia X görünümü

Nokia X görünümü

Cihazı yakından incelediğimizde ne bir Android telefon ne de Google telefonu olduğunu söylemek çok güç. Ortada kendini geliştirmeye imkan tanıyan bir yapıya sahip. Telefonda Facebook ve Twitter yüklü olarak gelirken İnstgram olsn Whatsapp olsun yüklenmiyor. Fakat ilerliyen zamanlarda güncellenerek bu uygulamarıda yüklemek mümkün gibi görünüyor.

Nokia X teknik özelliklerine gelecek olursak, 4inçlik ekrana sahip olan telefon 3mp arka kamerayla karşımıza çıkıyor. 800×400 ekran çözünürlüğü ve 512mb Ram ile kullancılara hizmet veriyor.

Nokia X teknik özellikleri

Nokia X teknik özellikleri

Cihazın en iyi özelliklerinden biride tabiki Çift Sim kullanma özelliğine sahip olması diyebiliriz. Orta seviyede çift sim kartlı bir akıllı telefon sahip olmanın fiyatı ise Türkiye’de 500tlye alıcı bulmaktadır.

Bir başka incelememiz olan Nokia Lumia 635 Yakından Bakalım !! başlıklı yazımızda lumia 635 kamerası, lumia 635 öngörünümü ve lumia 635 özellikleri ve görünüşü ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top