GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » Özel Numara Nasıl Engellenir?
Özel Numara Nasıl Engellenir?

Özel Numara Nasıl Engellenir?

Merhaba arkadaşlar. Özel numaralardan gelen aramalar genel olarak herkesi rahatsız eder. Bu çağrılar insanları huzursuz ettikleri için bugün sizlere özel numaradan genel aramaları engellemeyi anlatacağız. Kimliğini gizlemek isteyen yada size şaka yapmak isteyen kişilerin başvurduğu bir yol olan gizli aramalar zaman zaman can sıkıcı bir hale gelebilmektedir. 3 büyük GSM şirketindeki hatlarınızdan farklı şekillerde özel numaradan gelen aramaları engelleyebiliyorsunuz. Şimdi sizlere Turkcell, Vodafone, Türk Telekom hatlarından yapacağınız işlemleri sıralayalım.

Gizli Numara Engelleme

Gizli Numara Engelleme

1.TURKCELL: Arama kısmına gelip *253# yazmanız özel numaradan gelen aramaları engellemek için yeterlidir.

2. VODAFONE: Telefonunuzun mesaj kısmına gelerek 7046‘ya göndereceğiniz ”GIZLI AC” mesajı ile kapalı olan servisi açabiliyorsunuz.

3.TURK TELEKOM: Diğer operatörler gibi Turk Telekom’da bu hizmeti ücretsiz sunuyor ve *253# yi tuşlayarak hizmeti aktif edebilirsiniz

Bir başka incelememiz olan Yurt Dışı Güvenilir Alışveriş Site Listesi başlıklı yazımızda Amerika Güvenilir Alışveriş Siteleri, Güvenli Yurt Dışı Alışveriş Sitesi ve Yurt Dışından Alışveriş Siteleri ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top