GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » Pokemon GO Nasıl Oynanır?
Pokemon GO Nasıl Oynanır?

Pokemon GO Nasıl Oynanır?

Merhaba arkadaşlar. Uzun süren uğraşların sonunda sanal gerçeklik oyunu olan Pokemon Go artık hayatımızda. Bugün sizlere oyunumuzu detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız. Henüz resmi olarak ülkemizde faaliyete girmeyen oyunumuzun şimdiden milyonlara varan kullanıcısı olduğunu biliyoruz. İsterseniz fazla uzatmadan aşama aşama oyunumuzu anlatalım.

Pokemon Yakalama Taktikleri

Taktikleri

1. KOLEKSİYON: Oyuna başlangıç evresinde sokak sokak gezip pokemon toplamanız gerekmektedir. Bu topladığınız pokemonlarla koleksiyon oluştuyorsunuz. Tabiki çok sık çıkan ve nadir çıkan pokemonlar bulunuyor. Bunu oyunu oynadıkça daha iyi anlayacaksınızdır.

2. SATIN ALMA: Online tüm oyunlarda olduğu gibi Pokemon Go oyunda da oyun içi satın almalar mevcut durumda. Daha çok pokemon saklamak istiyorsanız sistemden poke topu satın almanız gerekiyor.

3. POKEMON EVRİMİ: Birden fazla aynı pokemona sahip olduğunuzda Profesöre giderek pokemonları Candy’lere dönüştürmeniz gerekiyor. Daha sonra bu Candy’ler ile pokemonları bir üst kademeye yükseltebilirsiniz.

4. CANDY KAZANMA: Pokemonları geliştirmek için Candy’lere oyun boyunca ihtiyacınız olacak. Bunları PokeStop’lardan, Egg isimli yumurtaları kuluçkaya yatırarak ve topladığınız pokemonları profesöre götürerek Candy’lerle takas yapabilirsiniz.

5. POKEMON YAKALAMA: Bu oyunda pokemon yakalamak aslına bakarsanız çokta kolay değil. Özellikle ender bulunan pokemonlar elinizden rahatlıkla kaçabiliyor. Bu yüzden önce sakin olmanız gerekiyor. Daha sonra poke topunu en rahat kullandığınız parmağınızla atın. Atışı yapmadan önce aranızdaki mesafeyi kontrol etmeyide unutmayın. Elinizden kaçan pokemonları yakalamak için ısrarcı olmanız sizin faydanıza.

6. EŞYALAR:
Egg Incıbator: Bu eşya ile yumurtaları kuluçkaya yatırıp onların çatlamasını sağlarsınız.
Lucky Egg: Bu yumurtalar size 2 saat boyunca fazladan deneyim kazandırır ve içinden pokemon çıkmaz.
Razz Berry: Pokemonu daha kolay yaklamanız sağlayan, poke atışından önce kullanılan bir eşyadır.
incense: Pokemonları tuzağa düşüren ve kolay yakanılmasını sağlayan bir kokudur.

Bir başka incelememiz olan Pokemon Go İndirme ve Oynanışı başlıklı yazımızda Pokemon Go Hangi Ülke, Pokemon Go indirme ve Pokemon Go Kim Çıkardı ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top