GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » Projeksiyon Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Projeksiyon Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Projeksiyon Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Merhaba arkadaşlar. Bugün aklinizkalmasin ekibi olarak değişik bir konuyu el atmış bulunuyoruz. Sizler için şuan piyasada satılan en iyi performansa sahip projeksiyonlardan bahsedeceğiz. Öncelikle neye karar verdiğiniz önemli. Uygun fiyatta bir cihaza sahip mi olmak istiyorsunuz yoksa şirketinize yada okulunuza kalite uzun süre gidecek bir cihaza mı. Önce buna karar vermelisiniz. Piyasada bu alanda öncü markalar bulunuyor.
Projeksiyon satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik çözünürlük. Aynı bilgisayar ve akıllı telefon alırken olmazsa olmazlardan olan bu özellik projeksiyon içinde en büyük kriter. Bununla birlikte ışık gücü, parlaklık ve kontrast diğer dikkat edilmesi gereken özellikler.
Bunların yanında HDMI girişine, USB girişlerine ve kablosuz olarak üretilen cihazları tercih etmekte sizlerin işini bir hayli kolaylaştıracak özelliklerdir.

Projeksiyon alırken nelere dikkat edilir

Projeksiyon alırken nelere dikkat edilir

Projeksiyon sayesinde görüntü daha büyük ekranlara taşındığı için çözünürlük ve ışık değeri çok önemlidir. Çünkü büyük ekran elde etmek için mesafenin uzak olması gerekiyor. Buda ışık kalitesinin önemini ortaya koyuyor. Projeksiyonlar küçük odalar için yakın mesafeli, büyük konferans vb salonlar için uzak mesafeli olarak ayrılıyor. Bu yüzden cihazı satın alırken bunları göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Ekran ne kadar parlak olursa yani ışık gücü ne kadar güçlü olursa cihazın ömrü de bir o kadar azalır.
Projeksiyon sistemi için önemli detaylar

Projeksiyon sistemi için önemli detaylar

Projeksiyonların eco modu bulunuyor. Fazla ışık olmadığı akşam saatlerinde eco modu açarak cihazın ömrünü uzatabilirsiniz. Öğlen saatlerinde de kapatarak daha iyi ışıkta yüksek performans sağlayabilirsiniz. Bu cihazları alırken ne kadar yüksek çözünürlük istiyorsanız o okadar çok bütçe ayırmanız gerekiyor. Projeksiyon çeşit ve modellerini aklinizkalmasin.com diğer yazılarından inceleyebilirsiniz.

Bir başka incelememiz olan Apple Watch Almak İsteyenle İçeri !! başlıklı yazımızda Apple Watch görünüm, Apple Watch ne kadar ve Apple Watch ne zaman çıkıyor ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Popüler Başlıklar:

  • projeksiyon cihazı alırken nelere dikkat edilmeli
  • projeksiyon alırken nelere dikkat etmeli

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top