GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » Samsung Gear 2’yi yakından tanıyalım !!
Samsung Gear 2’yi yakından tanıyalım !!

Samsung Gear 2’yi yakından tanıyalım !!

Merhaba. Samsung’un Barcelona’da tanıttığı akıllı saat Gear 2’i birazdan yakından tanıma fırsatı bulacaksınız. Samsung bu saatle birlikte alışılmışın dışında süpriz bir hareketle android işletim sisteminden Tizen işletim sistemine geçmiştir. Tizen işletim sisteminin bazı avanjatları var. Bir önceki işletim sistemine göre akıllı saatimizin donanımlarını daha iyi kullandığı için pil ömründe ciddi bir uzatma söz konusu. Akıllı saatimizin ekranı 1.63inçlik amelod özelliklerine sahip olup 320×320 çözünürlük mevcuttur.

Samsung Gear 2’nin 1ghz lik çift çekirdekli bir işlemciye sahip olup 512mb ram ve kullanıcılara 4gb flash bellek imkanı sunmaktadır. Saatin iç kısmındaki sensör sayesinde kullancının kalp atış hızını ölçebiliyor. Saatimizdeki bluetooth ile akıllı telefonlara bağlanabiliyoruz. Aynı zamanda kızılötesi sayesinde kumanda kullanmadan televizyonumuzu istediğimiz şekilde kullanabiliyoruz. Samsung Gear kullancılarının en çok şikayet ettiği pil ömrüydü diyebiliriz.

Samsung Gear 2 kalp atışı

Samsung Gear 2 kalp atışı

Samsung Gear 2’le birlikte 300miliamperlik bir pil ömrüyle kullancılara rahat bir nefes aldırdı diyebiliriz.Bunun en büyük nedenlerinden biride baştadada belirttiğimiz gibi tizen işletim sistemin başarısıdır. Saatimizin ön yüzündeki kamera sayesinde Hd video çekebiliyoruz.Bu cihazımızın ağırlığı ise 55gramdır.

Samsung Gear 2 Kamera

Samsung Gear 2 Kamera

Samsung Gear 2 suya dayanıklı olup bir diğer güzel özelliği ise saatin içindeki mevcut şarkıları Bluetooth kullaklık sayesinde bir mp3 gibi kullanabiliyor olmamızdır. Birde dipnot belirtmek isterim ki Samsung Gear 2 ve Samsung Gear 2 NEO modelleri mevcuttur. Bunlar arasındaki tek fark Samsung Gear 2 Neo’da kamera yok ve bu yüzden 15gr gibi bir farkla daha hafif bir yapıya sahiptir. En son olarak bu cihaza sahip olmak için 2200-2300tl arasında bir fiyatı gözden çıkarmanız gerekecektir.

Bir başka incelememiz olan Selfie'e bundan sonra Türkiye'de ''Özçekim'' denecek !! başlıklı yazımızda bakçek, görçek ve kendinçek ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top