GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Akıllı Telefonlar » Sony Xperia Z2 Özellikleri ve Türkiye’deki Fiyatı !!! 2014
Sony Xperia Z2 Özellikleri ve Türkiye’deki Fiyatı !!! 2014

Sony Xperia Z2 Özellikleri ve Türkiye’deki Fiyatı !!! 2014

Merhaba. Bugün inceliyeceğimiz olan akıllı telefon Sony Xperia Z2. Bu aralar akıllı telefon sektöründe bir geçiş dönemi yaşanıyor desek yanlış söylemiş olmayız. Sony Xperia Z2’nin en dikkat çekici özelliği 5.2inçlik ekranı diyebiliriz. Sony çıkardığı bu son akıllı telefonla büyüklüğü daha çok olmasına rağmen Sony Xperia Z1’den daha ince ve hafif bir yapıya sahip. 8.2mm kalınlığında ve 163gr ağırlığıyla karşımıza çıkıyor. Bu oranlar telefonu tek elle kullanabilmemiz için yeterli diyebiliriz.

Sony Xperia Z2 ön ve arka kasasının cam tasarım olması gerçekten bu ürünü çok özel yapıya büründürüyor. Biraz öncedede bahsettiğimiz gibi Sony Xperia Z2 5.2inçlik ekran ve Triluminos ve X-Reality teknolojileriyle birlikte bu kez İPS teknolojisinide kullanıyor. Böylecede ne kadar farklı açıdan bakarsak bakalım en yüksek verimi almış oluyoruz.

Sony Xperia Z2 görüntüsü

Sony Xperia Z2 görüntüsü

4K video çeken akıllı telefon

4K video çeken akıllı telefon

1080p FullHd görüntü hizmeti veren telefon 424ppi ile dış mekanda gayet başarılı sonuçlar elde ediyor ve güneş ışığından çok az etkileniyor diyebiliriz. Dış yapısı düşmelere ve kırılmalara karşı gayet sağlam bir camdan yapılmış durumda olup dokunmatik hassasiyetiylede başarılı bir performans sergiliyor.

Sony Xperia Z2 görüntüsü

Sony Xperia Z2 görüntüsü

Xperia Z2, Snapdragon 801 çipsetini kullanıyor. 4 çekirdekli ve 2.3GHz hızla çalışan ve MSM8974AB Krait 400 işlemciye sahip olan cihaz, Adreno 330 GPU’su ve 3GB RAM ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bu sayede yeni çıkan 3D oyunları rahatlıkla oynuyabiliyoruz.16gb hafızası olan telefon 128gb’ya kadar yükseltilebiliyor. Android 4.4.2 KitKat’ın kullanıldığı Xperia Z2 menü geçişlerinde program çalıştırmada ve oyun oynamada bizi hayal kırıklığına uğratmayacak seviyede. Yüksek seviyede özellikleri sayesinde en iyi grafik kalitesine ulaşabiliyoruz.

Sony Xperia Z2 inceleme

Sony Xperia Z2 inceleme

Fakat ciddi bir problem olarak ısınma olayından kısaca bahsetmek istiyorum. Hemen hemen her akıllı telefonda yaşadığımız ısınma problemi bu telefonda da uzun süreli konuşma, 4K video çekimi,3g görüntülü konuşulduğunda ve uzun süreli internet gezintilerinde karşımıza çıkıyor. Yaklaşık 10dklık bir 4K video çekiminde ısınma problemiyle karşılayabiliyoruz ve buda akıllı telefonlar için 4K teknolojisinin daha çok yol katedilmesi gerektiğini göz önüne seriyor.

Sony Xperia Z2 Türkiye'de

Sony Xperia Z2 Türkiye’de

Suya ve toza karşı dayanaklılık bundan önceki telefonlarda olduğu gibi Sony Xperia Z2′ de de devam ediyor. Sony Xperia Z2 görüntü sabitleme ve HDR gibi standart olan teknik donanımları bu cihazda görürken 20.7megapiksellik kamerayla karşımıza çıkıyor. 1080p video çekebilen cihaz gün ışığında gayet iyi sonuçlar alabiliyoruz. Fakat ışık seviyesi düştüğü zamanda performansda azalma meydana geliyor.

Sony Xperia Z2 kamera

Sony Xperia Z2 kamera

Sony Xperia Z2’nin ön kısmında 2.2mp ve 1080p video çekebilen bir kamera bulunuyor.Buda 3G görüntülü konuşma ve selfielerde kullanıcılara gayet iyi imkanlar tanıyor. Sony Xperia Z2’de 3200mAh batarya bulunuyor.

Sony Xperia Z2 Türkiye'de

Sony Xperia Z2 Türkiye’de

Sony Xperia Z1’e kıyasla 200mAh bir fark bulunuyor. Değiştirilemiyen batarya bu modelde aynen devam ediyor. Sony Xperia Z2 ye sahip olmak için 2199tl yi gözden çıkarmanız gerekmektedir.

Bir başka incelememiz olan LG G3 Detaylı İnceleme. başlıklı yazımızda lg g3 fiyatı, lg g3 inceleme ve lg g3 tanıtım ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top