GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Akıllı Telefonlar » Sony Xperia Z3’ün Teknik Özellikleri Sony Xperia Z2’ile Karşılaştırılması
Sony Xperia Z3’ün Teknik Özellikleri Sony Xperia Z2’ile Karşılaştırılması

Sony Xperia Z3’ün Teknik Özellikleri Sony Xperia Z2’ile Karşılaştırılması

Merhaba. Sony’in en son cihazı olan Sony Xperia Z3 bugün sizlere tanıtacağız. Sony Xperia Z3 Snapdragon 805 ile karşımıza çıkıyor. 2 Ghz Qualcomm 4 Çekirdekli işlemciye sahip olan telefonda 3 GB Ram bulunmaktadır. 5.2 inç Full HD ( 1920x1080piksel ) görüntüsüne kalitesine sahip ekranı su geçirmez bir yapıya bürünmüş şekilde tasarlanmış.

Sony Xperia Z3 görünümü

Sony Xperia Z3 görünümü

Sony Xperia Z3’ün kamerası 20.7 megapiksel otomatik netleme özelliğine sahip ve 8 kat digital yakışlaştırma imkanı sunuyor. 4K video kaydı yapabilen Sony Xperia Z3’ün ön kamerası 1080p çözünürlüğüne sahip olması görüntülü sohbet isteyenler için tasarlanmış durumda.

Sony Xperia Z3 suya dayanıklı telefon modelleri

Sony Xperia Z3 suya dayanıklı telefon modelleri

Cihazımın ağırlığı 152 gram. Sony Xperia Z3 ile Sony Xperia Z2 arasında çıkış tarihleri arasında pek bir fark olmadığı için belirli bir fark görmek mümkün değil. Fakat ağırlığı Sony Xperia Z3’ün bir öncekine modeline göre daha hafif olduğunu söyleyebiliriz.
Sony Xperia Z3 karşılaştırma

Sony Xperia Z3 karşılaştırma

Sony Xperia Z3 alt yapı yani yazılım olarak Z2’den nerdeyse hiç farkı yok sadece bir eklenti ve değişiklikler yapmış durumda. Türkiye’de ki satış fiyatı henüz bilinmiyor fakat bilinen bir gerçek var ki Sony Xperia Z2’nin fiyatını düşürecek gibi gözüküyor.

Bir başka incelememiz olan Sony Xperia Z3 Compact Teknik Özellikleri ve Fiyatı başlıklı yazımızda 1020 detayları, incelenmesi ve Sony Xperia Z3 Compact almalı mıyım ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top