GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Akıllı Telefonlar » Su Geçirmeyen Telefon Modelleri
Su Geçirmeyen Telefon Modelleri

Su Geçirmeyen Telefon Modelleri

Akıllı telefon alırken tercihlerimizi kendilerinden yana kullanmamız için markalar, her geçen gün ilgimizi çekecek yeni bir özellikle karşımıza çıkıyor. Bunların en yenisi su geçirmeyen akıllı telefonlar ve bence bu güne kadar kullanım açısından en önemli özellik. Çok yeni bir teknoloji olmamasına rağmen akıllı telefonlarda yeni sayılabilecek bir tarih itibariyle kullanılmaya başladı.

Panasonic  Su geçirmiyen telefon listesi

Panasonic Su geçirmiyen telefon listesi

Tabii ki bilinenin aksine hiçbir telefon %100 su geçirmez değil ve belli bir basınç altında hepsi sızdırma yapabilir. Ama yine de kayda değer bir biçimde bu konuda iyi olan iki marka var. Bunlardan bu teknolojiyi ilk kullanarak dikkatleri üstüne toplayan Sony, hemen ardından S4 serilerinden itibaren bu teknolojiyi kullanmaya başlayan Samsung oldu.

Samsung S5  Su geçirmiyen telefon listesi

Samsung S5 Su geçirmiyen telefon listesi

Her iki markada mobil cihazlarının su %100 geçirmez olduğunu iddia etselerde yapılan testler sonrasında belli bir basınçtan sonra su kaçırdıkları gözlemlenmiştir. Böyle bir model almak istiyorsanız bu konu canınızı sıkmasın çünkü her su geçirmez ürün belli bir basınçtan sonrasına dayanamaz.
Sony Xperia Z1   su geçirmez listesi

Sony Xperia Z1 su geçirmez listesi

Su geçirmezlik teknolojisi aslında çok yeni değil. Cep telefonlarının yeni çıktığı yıllarda bile bu teknolojiyle üretilmiş telefonlar mevcuttu. Casio ve Nokia markaları bu özelliği ilk kullanan markalardandır. Fakat her iki markada çıkardığı telefona bu teknolojiyi eklemek isterken kalan tüm teknik özelliklerinden mahrum bırakmıştı. Günümüzdeki su geçirmez telefonların ise teknik özellik olarak diğerlerinden hiçbir farkı olmadığı gibi insanlar artık bu teknolojiyi kullanarak su altında çekimler yapmanın keyfini sürüyor.

Bir başka incelememiz olan Samsung S5 İle LG G3 Kıyaslama ! başlıklı yazımızda g3 ile s5 arasındaki temel farklar, samsung s5 ile lg g3 karşılaştırma ve samsung s5 ile lg g3 kıyaslama ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Popüler Başlıklar:

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top