GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » Tablet Bigisayarlara Format Atma nasıl Yapılır
Tablet Bigisayarlara Format Atma nasıl Yapılır

Tablet Bigisayarlara Format Atma nasıl Yapılır

Tablet bilgisayarlarımıza istediğimiz uygulamayı veya her yeni çıkan oyunu yüklüyoruz. Peki tablet bilgisayarlarımızında normal bilgisayarlardaki gibi bir işletim sistemine sahip olduğunu ve çökmesi veya bozulması durumunda içindeki bilgileri kaybedebileceğimizi biliyormuyuz? Güvenli olduğundan emin olmasdığınız her uygulama veya oyun tabletiniz için zararlı bir içeriğe sahip olabilir. Ayrıca böyle bir durumda içindeki verilerimizide kurtarmak çok zordur. Bu makalede, tabletinizi temizlemeniz ve bir daha bilmediğiniz içerikleri yüklememeniz için nasıl format atacağınızı anlatacağım.

tablet nasıl format atılır

tablet nasıl format atılır

Bu işlem IOS ve Android kullanan Tabletlerde farklı olarak yapılmaktadır. Ben size daha yaygın olarak kullanılan Android işletim sistemi tabanlı tabletlere format atma işleminden bahsedeceğim. Tabletlere format atmak bilgisayara format atmaktan çok telefonlarımızda bulunan ‘’fabrika ayarlarına geri dön’’ işlemine daha çok benzemektedir. Öncelikle tabletiminiz menüsinde bulunan ‘’Ayarlar’’ kısmına giriyoruz. Ayarlar menüsünde bulunan ‘’Yedekle ve Sıfırla’’ butonuna tıkladıktan sonra sağ tarafta açılan pencereden yine ‘’Fabrika verilerine sıfırla’’ butonuna tıklıyoruz. Az önceki pencereye benzer bir pencere daha açılacaktır. Bu pencereninde alt kısmında bulunan ‘’Tableti sıfırla’’ butonuna tıklıyoruz. Son bir uyarı penceresi geldikten ve sizinde onaylamanızdan sonra format işlemi başlayacaktır.

tablet sıfırlama

tablet sıfırlama

Formatlama işleminde unutmamanız gereken iki husustan biri; tüm bilgilerinizin silineceği ve eğer yedeklemeniz gereken önemli bilgileriniz varsa önceden yedeklemeniz gerektiği. Diğer bir husus ise; Bu işlemi çok sık uygulamanız durumunda tabletinizin depolama birimine zarar vereceğiniz.

Bir başka incelememiz olan Nokia Lumia 530 Teknik Özellikleri ve Fiyatı !! başlıklı yazımızda nokia lumia 530 fiyatı, nokia lumia 530 hakkında genel bilgi ve nokia lumia 530 karşılaştırma ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Popüler Başlıklar:

  • tablete nasıl format atılır
  • tablete format nasıl atılır
  • bilgisayardan tablete format atma
  • reader tablet format atma
  • çöken tablete format atma

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top