GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » Taşınabilir Şarj Aleti ( Power Bank ) Hakkında Genel Bilgiler
Taşınabilir Şarj Aleti ( Power Bank ) Hakkında Genel Bilgiler

Taşınabilir Şarj Aleti ( Power Bank ) Hakkında Genel Bilgiler

Gelişen teknolojiyle birlikte artık akıllı telefon ve tabletlere daha çok ihtiyaç duyuyoruz. Gerçekten günlük hayatımızda işimizi kolaylaştıran akıllı cihazların belkide en büyük sorunu hala şarj sorunu diyebiliriz. Uygulamalar olsun programlar ve işlevleri olsun her geçen gün ne kadar gelişse de şarj konusunda bilim adamları bu başarıyı elde etmiş durumda değil. Bu yüzden geçici çözüm önerileri arayan bilim adamları taşınabilir şarj aletleri yani bir nevi taşınabilir şarj depoları üretmeye başladı.

Taşınabilir şarj aletlerine power bank diyoruz. Yani taşınabilir güç kaynağı. Bu aletler kalite kalite piyasaya sürülmüş durumda. Belli mAh seviyelerine sahipler. Yani düz mantıkla bakacak olursak ne kadar depolama kapasitesi fazla olursa fiyatı da aynı şekilde artıyor. Piyasada çeşitli markalarda çeşitli kapasitelerde power banklar mecvut. Bu yazımızda daha çok genel özelliklerinden bahsedeceğiz. Marka ve modeller hakkında sitemiz de bulunan diğer başıklardan bilgi alabilirsiniz.
taşınabilir şarj cihazları

taşınabilir şarj cihazları

Bu cihazlar da genel olarak 2 çıkış 1 giriş bölgesi bulunuyor. Bunların Amper değerleri birbirinden farklı. Çünkü bu cihazlar sayesinde sadece akıllı telefonlarımızı değil tabletleri de şarj etme imkanı buluyoruz. İpadlerin daha yüksek kapasitede pilleri bulundukları için yüksek amper seviyesindeki girişle şarj ediliyor. Diğer akıllı telefonlarımızı ve eski model telefonlar ise düşük amper seviyesinde şarj ediyoruz. Eğer yüksek amper seviyesindeki girişe akıllı telefonunuzu şarj etmeye çalışırsanız telefonunuz fazla yüklenmeden zarar görebilir. O yüzden bu tür kullanımlardan uzak durmanızı öneririz. Bahsettiğimiz giriş bölgesini de cihamızı şarj etmek için kullanıyoruz.
taşınabilir şarj cihazı ne kadar

taşınabilir şarj cihazı ne kadar

Genel olarak ortalama bu cihazlar eğer tam kapasitede dolu ise 4 kez akıllı telefonları 2 kezde tabletleri çok rahat bir şekilde doldurabilir. Tabi yukarıda bahsettiğimiz gibi kalite kalite satışa sürüldüğü için bunlar iyi veya kötü saplamalar olabiliyor. Model ve fiyatları sitemizde bulabilirsiniz.

Bir başka incelememiz olan PES 2015 Nasıl Olacak ve Ne Zaman Çıkacak ? başlıklı yazımızda pes 2014 ile pes 2015 arasındaki farklar, pes 2015 demo ve pes 2015 görünüm ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Popüler Başlıklar:

 • taşınabilir şarj aleti nasıl şarj edilir
 • taşınabilir şarj aleti nasıl kullanılır
 • taşınabilir şarj cihazı nasıl şarj edilir
 • powerbank nasıl şarj edilir
 • powerbank sarj etmiyor
 • taşınabilir şarj cihazı nasıl kullanılır
 • taşınabilir şarj aleti kullanımı
 • taşınabilir şarj aleti nasıl çalışır
 • powerbank dolduğu nasıl anlaşılır
 • seyyar şarj aleti nasıl kullanılır

3 yorum

 1. Sarjin dolup dolmadigini nasil anliycam

 2. card mobile pomwer sarj cıhazı nasıl sarj edılır bılmıorm

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top