GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » Telefonun Isınma Problemi Nasıl Çözülür?
Telefonun Isınma Problemi Nasıl Çözülür?

Telefonun Isınma Problemi Nasıl Çözülür?

Merhaba arkadaşlar. Hemen hemen her gün hayatımıza bir adım daha yaklaşan akıllı telefonlar her ne kadar işimize çok yarasada çözülemeyen bazı problemleri var. Bunlardan birisi de şarj ve ısınma problemleri. Telefonunuzun aşırı ısınma problemi varsa bunun iki nedeni olduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan biri, telefonunuzda kullandığınız programlar telefonunuzun donanımını zorluyorsa ısınma problemini sürekli yaşarsanız. Özellikle gelişmiş oyunlar ve uygulamalar telefonunuzun çok ısınmasına ve şarjınızın bitmesine neden olur. Diğeri ise telefonunuz şarj olurken ısınır. Buda hemen hemen her telefonda olabilecek bir durumdur. Şimdi sizlere ısınma problemlerine karşı alınabilinecek tedbirleri sıralamak istiyorum.

Isınma Problemi Nasıl Çözülür

Isınma Problemi Nasıl Çözülür

ISINMA PROBLEMİNE KARŞI ALINACAK TEDBİRLER:

1. Telefonunuzu mutlaka orjinal şarj aletleri ile şarj edin. Çin malı ürünler telefonun ömrünü kısaltır ve ısınma problemlerini meydana getirir.

2. Kullandığınız bazı kılıflar telefonun hava almasını engellediği ısınma sorunu yaşayabilirsiniz.

3. Senkronizasyonları sürekli açık tutmayın.

4. Telefon güncellemelerini sürekli yapın. Bunlar telefon ısınmasına karşı önlemler içerebilir.

5. Telefonunuzu sıcak ortamlardan uzak tutun. Aksi takdirde batarya şişmesi sonucu ısınma problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

6. Telefon şarjda iken telefonu kullanmayın.

7. Oyun oynadığınız zaman telefonunuz bünyesindeki tüm donanımları ( RAM, Ekran Kartı vb. ) çalıştıracağı için ısınması çok normaldir.

8. Telefonunuz bozulduğu zaman mutlaka orjinal teknik servise götürün. Aksi takdirde orjinal parçalar yan sanayi ile değiştiği vakit ısınma problemleri artabilir.

Bir başka incelememiz olan İnstagram'da Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda İnstagram Foto Nasıl Paylaşılır, İnstagram Foto Zamanlama ve İnstagram Gönderi Saati Belirleme ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top