GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » Telefonun Şarjının Uzun Gitmesi İçin Neler Yapılmalıdır
Telefonun Şarjının Uzun Gitmesi İçin Neler Yapılmalıdır

Telefonun Şarjının Uzun Gitmesi İçin Neler Yapılmalıdır

İnsanları hayretlere düşüren teknolojileriyle akıllı telefonlar bir harika. Hemen hemen her anlamda hayatımızı kolaylaştıran ve eğlenceli dakikalar geçirmemizi sağlayan mobil cihazlarımızın en büyük derdi ise çok kısa olan şarj süreleri… Gün içinde aktif olarak özelliklerini kullandığımızda şarj etmeden birgün bile açık kalamıyorlar ne yazıkki ve cep telefonu üreticileri henüz bu konuda iyi sayılabilecek bir çözüm bulmuş değil. Her ne kadar üretici firmalar bu konuda bişey yapmasalarda bizim mobil cihazlarımızın şarjının, en azından biraz daha uzun sürmesinin birkaç yolu var.

telefon şarj sorununu nasıl çözebilirim

telefon şarj sorununu nasıl çözebilirim

Öncelikle anlık kullanımlarımız sonrası 3G, yani internet veri aktarımı düğmesini pasif konuma getirmemiz ayrıca Wi-Fi ‘ında yine kullandıktan sonra kapalı olması durumunda şarj süremiz konusunda bize inanılmaz bir tasarruf sağlayacaktır. Bunun yanında telefonunuzun ekran parlaklığı önemlidir tabii ama ekran parlaklığını biraz kısmanız bile yine şarj süremizi birkaç saat uzatmakta. Bekleme durumunda ekran ışığının kısa bir süre sonra kapanmasını sağlayan ayarı yapmamızda yine şarj süremizi etkiler. Hatta ana ekran resmini ve ekran koruyucu dediğimiz bekleme ekranındaki resimleride koyu renkli olanlardan seçmek şarj süremizi etkilemekte.

batary doctor işe yarıyor mu

batary doctor işe yarıyor mu

Altta çalışan proğramlarıda kapalı tutmanız bir başka yöntem. Android işletim sistemli bir telefon kullanıyorsanız güncellemelerinizi yapmak, o an içinde şarjınızdan biraz çalsada güncelleme sonrası şarjınızın bir nebzede olsa fazla gitmesini sağlayacaktır. Çünkü Android her güncellemede telefonumuzun hızlı çalışabilmesi için alt yazılımları azaltmaya çalışıyor.

Bir başka incelememiz olan Cep Telefon Numarası İle Nasıl Yer Tespiti Yapılır başlıklı yazımızda telefon ile yer tespiti yapma ve telefonun nerde olduğunu nasıl öğrenebiliriz ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Popüler Başlıklar:

  • şarjın uzun gitmesi için ne yapılmalı
  • android şarjı uzun gitmesi için
  • telefon şarjının uzun gitmesi için
  • şarj nasıl uzun gider

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top