GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Akıllı Telefonlar » Turkcell T80 Özellikleri ve Fiyatı
Turkcell T80 Özellikleri ve Fiyatı

Turkcell T80 Özellikleri ve Fiyatı

Merhaba arkadaşlar. Akıllı telefon piyasasında taksitle telefon satış kampanyaları ile adından söz ettiren Turkcell, yeni cihazını geçtiğimiz günlerde tanıttı. Cihazın adı Turkcell T80. Bundan önceki telefon modellerinde olduğu gibi fatura ek olarak kolay yoldan telefon sahibi olabiliyorsunuz. Fakat bu yöntemi tercih ediyorsanız öncelikle piyasa değerini iyi araştırmak lazım. Şimdi daha fazla uzatmadan telefonun teknik özelliklerine geçelim.

Tasarım açısından gayet başarılı bulduğumuz cihazın uç kısımları köşeli olarak tasarlanmış. Son çıkan telefonlara bakıldığı zaman kendine özgü bir yapısı olduğunu söyleyebiliriz. Ön taraftaki home tuşunda parmak izi okuyucusu olmasıda teknolojiye ayak uydurduğunun göstergesi olarak kabul edebiliriz. Telefonun arka kısmı 3 parçadan meydana geliyor. Buda telefonun dezavantajlarından biri olarak görülüyor. Tek parça olsaydı daha estetik biri yapısı olabilirdi. Cihazın kasası ise alüminyum madden üretilmiş.

Turkcell T80 Özellikleri 2

Turkcell T80 Özellikleri 2

Turkcell T80’nin kalbinde sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 435 MSM8940 işlemci ile çalışmaktadır. Bunu 2 GB RAM ile desteklemişler. Bu seviye orta segment telefon olduğunun en basit göstergesi. Telefonun arka kısmında 13 MP ve 2 MP iki kamera bulunuyor. Böylelikle çift kamera furyasına bir telefon daha katılmış oluyor. Ön kamerası ise 13 MP seviyesinde gayet iddialı olarak karşımıza çıkıyor. 1080p çözünürlükle video çekme imkanı sunan cihaz, 5.2 inç ekran büyüklüğünde ve 2730mAh batarya büyüklüğü bulunuyor. Telefonun satIş fiyatı 1300 TL.

Bir başka incelememiz olan OnePlus 5 Teknik Özellikleri ve Fiyatı başlıklı yazımızda OnePlus 5 fiyatı, OnePlus 5 görsel ve OnePlus 5 ne kadar ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top