GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » Türkiye 4G’ye Ne Zaman Geçecek ?
Türkiye 4G’ye Ne Zaman Geçecek ?

Türkiye 4G’ye Ne Zaman Geçecek ?

Öncelikle ondan kısaca bahsetmek istiyorum. 4G açılımı, dördüncü nesil kablosuz telefon teknolojisi diyebiliriz. Bu ne demek oluyor. Şuan ülkemizde 3G kullanılıyor. Ses ve görüntü farklı yollardan aktarılırken, 4G ile birlikte bu 2 farklı özellik tek bir kanaldan verilecek. Buda demek oluyor ki daha kaliteli ve hızlı bir internet çağı bizi bekliyor. 3G ülkemize geleli yaklaşık 5 yıl oldu. 3G hayatımızda birçok şeyi değiştirdi. 4G ile birlikte 3G’de yaşanan yavaş bağlantı ve kopma sorunları ortadan kalkmış olacak.

Türkiye 4G ne zaman geçecek

Türkiye 4G ne zaman geçecek

Aslında gelişmiş birçok ülke bunu 1 yıla yakın süredir kullanıyor. Bizim GSM şirketlerimizde gerekli alt yapıyı tamamlayıp 4G teknolojisiyle hizmet vermeye hazır olduklarını belirtti. Aslında 3G İLE 4G arasında çok büyük bir hız farkı var. 4G Yaklaşık olarak cep telefonlarında 100 Mbps ,kablosuz ağlarda ise 1Gbps’dir. Yani en az 10 kat daha hızlı bir internet hizmeti sunulacak. Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Lütfü Elvan 4G teknolojisinin Mayıs ayında ihale edilerek, 2015 Sonunda hizmete sunulacağını açıkladı.

Bir başka incelememiz olan İphone 6S Hakkında Sızıntılar Gelmeye Başladı !! başlıklı yazımızda İphone 6S özellikleri, İphone 6S plus sızıntı ve İphone 6S ram ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Popüler Başlıklar:

  • avea 4g ne zaman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top