GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » Vücut ısısıyla şarj imkanı
Vücut ısısıyla şarj imkanı

Vücut ısısıyla şarj imkanı

Teknoloji kullanan herkesin ortak derdi pil sürelerinin yetersizliği diyebiliriz. Teknololojinin gelişmesiyle giderek daha parlak ekranlar , daha hızlı programlar daha iyi tasarımlar ve muhteşem video kayıtları görebiliyoruz. Ama pil ömrü hala yetersiz seviyelerde.

Isıyla şarj etme imkanı

Isıyla şarj etme imkanı

Sabah dolu bataryalalarla evden çıkıyoruz daha akşam olmadan pilimizden uyarı ışıkları almaya başlıyoruz. Şarjı bitecek diye bir çok program ve uygulama kullanma imkanımız varken bunlardan mahrum kalabiliyoruz. Bununla ilgili pek çok araştırma yapılıyor.Ama size bugun Kore bilim adamlarının yaptığı araştırmalardan bahsetmek istiyorum. Bir grup bilim adamı vücut ısısıyla cihazları şarj etme çalışmaları sürdürüyor. Isıdan faydalanarak elektrik üreten devreler üretmeyi başardılar. Bu teknoloji ile birlikte giyilebilen elektronik saatleri sarj etme imkanımız olacak. Akıllı saatler gözlük bilekli gibi.

Vücut ısısıyla şarj etme imkanı

Vücut ısısıyla şarj etme imkanı

Tabiki laptobumuz ve daha fazla güç isteyen aletleri sarj etme imkanı uzak gibi duruyor. Ama ilerleyen zamanlarda cebimizdeki vücut ısısıyla bir şarj olan telefonlar görmek uzak gibi görünmüyor diyebiliriz. Koreli bilim adamlarının bu teknolojiyi ne zaman hayata geçirecekleri merakla bekleniyor ve bu haberin duyulması bile kullancıları heyecanlandırıyor diyebiliriz. Eğer bu başarıya ulaşırsa Koreli bilim adamları dünyada kendilerinden söz ettirecek gibi gözüküyor. Bekleyip göreceğiz.

Bir başka incelememiz olan Batarya ömrünü ve süresini uzatmada etkili çözümler! başlıklı yazımızda batarya ömrü uzatma, şarj sorununa çözüm ve şarjım hemen bitiyor ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top