GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » windows 8 hakkında genel bilgiler
windows 8 hakkında genel bilgiler

windows 8 hakkında genel bilgiler

Microsoft, bilgisayarları bir hesap makinesi olmaktan kurtarıp insanlığa daha faydalı bir hale getiren gelmiş geçmiş en büyük yazılım diyebiliriz. Makineyle insan arasında kendine has bir dil kullanarak, bu ikili arasında daha kolay bir iletişim kurmanın düşünülmüş en güzel yoludur. Bu güne kadar onlarca versiyonunu bilgisayar kullanıcılarıyla buluşturan Windows işletim sistemlerinin üretildiği kuruluşun adı olan Microsoft, programlamanın dışına çıkarak ayrıca bir çok multimedia araçlarıda üretmiştir.

Windows 8 özellikleri

Windows 8 özellikleri

Windows serisi işletim sistemleri, hem bilgisayar güvenliğiniz hemde teknoloji dünyasındaki ihtiyaçların sürekli değişmesi açısından her seferinde güncellendi ve yeni bir versiyonuyla piyasaya çıktı. Bunların en yenisi “Windows 8” diğer diğer versiyonlara göre teknik özelliklerinin geliştirilmesinin yanı sıra bu güne kadar hiç olmadığı kadar bariz bir görsel değişiklikle karşımıza çıkıyor. Bu alışılagelmişin dışına çıkan yeni arayüze biraz yabancılık çeksekte, biraz kurcaladıktan sonra çok kullanışlı olduğunu fark etmeniz fazla zamanınızı almayacaktır.
win 8 arayüz görünümü

win 8 arayüz görünümü

win 8 hakkında herşey

win 8 hakkında herşey

Windows 8 ‘in bir önceki versiyonu olan Windows 7, özellikle biraz daha profesyonel olan kullanıcılar trafından hayal kırıklığı niteliğinde karşılanmıştı. Sistemin yazılması yani üretimi sırasında yapılan hatalar, piyasaya sürüldükten sonra kullanıcıların isteklerini tam karşılamamasına yol açtı. Neyseki çok geçmeden Microsoft, windows 8 ‘i çıkardı ve artık özellikle driver dediğimiz bilgisayarımızın donanımlarının işletim sistemiyle uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlayan yazılımların bizlere problem yaratmasından kurtarmış oldu.

Bir başka incelememiz olan Cep Telefon Numarası İle Nasıl Yer Tespiti Yapılır başlıklı yazımızda telefon ile yer tespiti yapma ve telefonun nerde olduğunu nasıl öğrenebiliriz ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top