GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » Yeni Kimlik Kartı Randevusu Alma
Yeni Kimlik Kartı Randevusu Alma

Yeni Kimlik Kartı Randevusu Alma

Merhaba arkadaşlar. , nerelerde kullanılacak, ücreti ve diğer tüm bilmediklerinizi bu yazıda bulabilirsiniz. Yeni kimlik kartı dağıtımı geçtiğimiz gün itibariyle başladı. Öncelikle yeni kartlarınızı almak için bağlı bulunduğunuz nüfus müdürlüğünden randevu alıp gerekli evrakları götürmeniz gerekmektedir. Randevu almak için ALO 199 arayarak da bu işlemi yapabilirsiniz. Fakat randevu sistemi sadece kalabalık olan il ve ilçelerde kullanıldığını unutmayalım. Küçük bir ilçede iseniz randevu almadan da kimliğinizi alabilirsiniz. Peki hangi evraklar gerekli kısaca ondan bahsedelim isterseniz.

Yeni Kimlik Kartları Nasıl Alınır

Yeni Kimlik Kartları Nasıl Alınır

– Yeni kimlik kartları için gerekli evraklar;

Sürücü belgesi
Pasaport
Türk Silahlı Kuvvetler kartı
Evlilik Cüzdanı
Avukat kimlik belgesi
Sarı Basın Kartı
Öğretmen Kimliği
Hakim /Savcı kimliği
Eğer hiçbiri yoksa muhtarlıktan belge

Ücreti :

Yeni kimlik kartına sahip olmak için 15 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

Gelen Yenilikler Neler?

Yeni kimlik kartlarının en önemli özelliği yüksek güvenlik önemleri sayesinden sahtesini yapmak artık imkansız. TUBİTAK’da görevli milli mühendislerimizin geliştirdiği bu çipli kimlik kartlarımızda sizin için gerekli tüm bilgiler 1 GB hafızaya kadar depolanma imkanı sunulacak. Resimlerde de gördüğünüz üzere ehliyet belgesiyle aynı boyutlara gelmesi de bir diğer sevindirici haber. 10 yıl kullanım süresi olan bu çipli milli kartlarımıza 3 yıl içinde tüm vatandaşlarımıza dağıtılması amaçlanıyor.

Bir başka incelememiz olan Türkiye Alan Kodları başlıklı yazımızda Şehirler arası Telefon Kodları, Şehirlerin Telefon Kodları ve Türkiye Kod ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top