GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Fotoğraf Makinesi

Kategori Arşivi: Fotoğraf Makinesi

Haber Aboneliği

En İyi Su Altı Kamera Modelleri

gopro-hero-4

Merhaba arkadaşlar. Dalışa merakınız varsa mutlaka okumanız gereken bir yazı olduğunu belirtelim. Dalış diyince aklımıza tüp, maske, diğer dalış malzemeleri ve su altındaki hayatı ölümsüzleştirecek fotoğraf makinesi gelir. Bu ürünleri alırken ince eleyip sık dokumak gerekiyor. Çünkü kısa sürede verdiğiniz para boşa gidebilir. Bizde ekibimiz olarak sizler için alınabilinecek en ideal su altı kameralarını araştırdık ve seçtik. İşte listemiz; 1.Sony ... Devamını Oku »

Fotoğraf Çekerken Diyafram Nasıl Ayarlanır

Fotoğraf Çekerken Diyafram Nasıl Ayarlanır

Herkes hayatının bir bölümünde fotoğrafçılığa heves etmiştir. Gerek doğa fotoğrafçılığı gerek moda fotoğrafçılı olsun bu güzel mesleğin sırlarını internetten de olsa hepimizin en az bir kere araştırdığı olmuştur. Akıllı bir telefon alırken kamera özelliğinin iyi olmasına dikkat etmemiz aslında bu eyleme ne kadar meraklı olduğumuzun bir ispatı. Tabii fotoğrafın asıl güzelliğini ya da çektiğiniz obje veya alandaki detayları günümüzdeki en ... Devamını Oku »

Fotoğraf Makinesi Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

fotoğraf makineleri hakkında herşey

Fotoğraf makineleri digital döneme geçtikten sonra çok seçenek sunmaya başladılar. Her bir markanın 1 – 2 modelini bulabilirken günümüzde artık her markanın onlarca modeline rastlamaktayız. Satın alınacak bu kadar çok çeşit varken hangisini seçeceğimiz konusunda kararsız kalabiliriz. Bu tarz ikilemlerde kalmamak için öncelikle; ne kadar profesyonel fotoğraflar çekmek istediğinizi ve ne kadar bir bütçe ayıracağınız konusunda bir karara varmış olmalısınız. ... Devamını Oku »

Nikon d7000 İnceleme

nikon d7000 karşılaştırma

Fotoğraf çekmeyi herkes sever. Özellikle bugünlerde sosyal medyanın da etkisiyle herkeste bir fotoğraf çekme ve paylaşma merakı söz konusu. Öyle ki sadece fotoğraf için paylaşım platformları açılmaya başlandı bile. Ancak bu işin ciddi meraklıları için fotoğraf akıllı telefonlarla çekilenler değil profesyonel makineler. Profesyonel fotoğraf makineleri arasında önde gelen markalardan Nikon yeni bir modelle karşımıza çıkıyor. Nikon D7000 DSLR kamera tipine ... Devamını Oku »

Nikon D5100 vs Canon EOS 600D Karşılaştırma

Nikon D5100 vs Canon EOS 600D

Daha iyi fotoğraf çekmek, manzaralara, doğaya daha iyi bir kadrajdan bakmak istemez misiniz? Tabii ki istersiniz. O zaman gelin Nikon D5100 ve Canon EOS 600D’yi karşılaştıralım. Nikon D5100 HDR (High Dynamic Range) özelliği ile aynı karede çok aydınlık ve çok karanlık yerleri çekebilmek için gerekli olan bu özellik maalesef Canon EOS 600D’de bulunmamaktadır. Nikon D5100 daha fazla odak noktasına sahipken ... Devamını Oku »

Fotoğraf Çekerken En Çok Yapılan Hatalar ve Çözümleri

fotoğraf çekme sanatı

Merhaba. Bugün sizlere en çok merak edilen ve en çok sorulan soruların cevaplarını bulmaya çalışacağız. Kompakt olsun Slr ve cep telefonu olsun tüm çekimlerde yapılan hatalar hakkında genel bir değerlendirme yapmak istiyoruz. Bunlardan birincisi netleme sorunu. Fotoğraf çekerken istediğim objeye odaklanamıyorum gibi sorularla karşı karşıya kalıyoruz. Dijital dünyada fotoğraf çekmek isteyenlerin yaptığı yanlışlar güzel bir pozu veya kareyi kötüleştirebilir.Öncelikle tanıdığınız ... Devamını Oku »

Fotoğraf Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir !!

Fotograph Machine

Diğital fotoğraf makinesi alırken Karşımıza 3 tip fotoğraf makinesi çıkmaktadır. Bunlardan birincisi DSLR ikincisi DSLR görünümlü kompakt makineler ve üçünüsüde digital kompakt makinelerdir. Alımı yapılırken bu 3 çeşit fotoğraf makinelerinin kendi içinde avantaj ve dezavantajları olduğunu bilmeniz gerekmetedir. Profesyonel veya ciddi bir amatör kullanıcıysak DSLR fotoğraf makinesini almada her zaman için fayda vardır. Ama bunların dışında iş gereği örnek verecek ... Devamını Oku »

Canon ve Nikon Arasındaki Temel Farklar !!

Merhaba. Bugün sizlere Canon ve Nikon arasındaki temel farklardan kısaca bahsetmek istiyorum. Nikon gövde olarak Canona göre daha ağır ve daha sağlam bir gövdeye sahip. Nikon’un her koşulda fotoğraf çekme özelliği Canon’a göre daha elverişli diyebiliriz. Nikonun eski lenslerini diğer modellerde kullabiliyorken Canon’da buna sahip değiliz. Eş değer fotoğraf makinelerde bu iki marka arasında genel olarak loş ışıkta Canon’dan daha ... Devamını Oku »

Samsung NX Mini Detaylı İnceleme !!

Samsung NX Mini fiyatı

Merhaba. Samsung NX Mini son derece kompakt bir yapıda olup objektifi değiştirilebilir bir fotoğraf makinesi özelliğine sahip diyebiliriz. Bu cihazımız 2.3cm kalınlığında olması gerçekten dikkat çekici. Tasarım olarakta son derece modern ve şık bir yapıya sahip. Samsung NX Mininin kullanım alanında pek bir değişiklik yok. Cihazımızın dikkate değer özelliklerinden birisi 3inçlik ekranın 90 derecelik açıyla yukarı doğru dönebilmesidir. Bu yönüyle ... Devamını Oku »

2014 En ideal ve yeni Fotoğraf Makine Listesi !

Sony Alpha SLT-A65

Merhaba. Bugün sizlere yeni başlıyacaklar için en ideal 10 fotoğraf makinesi kısaca tanıtmak istiyorum. Fazla sözü uzatmadan cihazlarımıza gelelim. 1. Nikon D5200 : 24.1 megapiksel kamerası 6000×4000 görüntü boyutu ve 3 inçlik bir ekrana sahiptir. Yüksek hızlı USB kullanımı sağlıyan cihaz otomatik kontrollü dikey perde özelliğine sahiptir. Fiyatı ise 2.300 tl civarında satılmaktadır. 2.Canon EOS 700d : 18 mp kameraya ... Devamını Oku »

Scroll To Top