GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Televizyonlar

Kategori Arşivi: Televizyonlar

Haber Aboneliği

3000-3500 TL Arası Alınabilinecek Televizyonlar

PHILIPS 55PUS7809 TV Fiyatı

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizler için aklinizkalmasin ekibi olarak güncel alınabilinecek en iyi televizyonları araştırdık. Fiyat aralığımız 3000 ile 3500 arası olarak değişmektedir. Bildiğiniz üzere televizyonlarda aynı telefonlar gibi akıllı olma özelliği taşımaya başladı. Televizyon alırken bir çok kriter göz önünde bulundurulmalı. Bunlar, işlemci hızı, çözünürlüğü, inç ve smart olması olarak sıralayabiliriz. Bunlar belli başlı kriterler daha ayrıntılı olarak bilgi almak ... Devamını Oku »

Full Hd Tv alınırken dikkat edilmesi gereken özellikler !

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artan tv çeşitleri de bir çok özellik ve seçenekler arasından seçme şansını zorlaştırıyor.Bir televizyonun full hd alınması ile birlikte dikkat edilmesi gereken bazı durumları göz ardı etmememiz gerekir. Öncelikle bir televizyonun kullanılacağı mekana göre seçilmesi gereken büyüklüğü iyi ayarlanmalıdır.Daha sonra görüntü kalitesi önemlidir.Kontrast,renkler gibi birçok ayarlamalar görüntüyü etkilemektedir.1080i çözünürlük desteği mutlaka bulunmalıdır.Görüntü yenilenme hızı da oldukça ... Devamını Oku »

Curved Uhd Tv Teknolojisi Hakkında Bilmek istedikleriniz

Kavisli tv özellikleri

HD (High Definition) yani yüksek çözünürlük anlamındaki bu teknoloji geliştirildiğinden beri televizyonlardaki görüntü kalitesi sınırda sayılacak kadar yükselmiş oldu. Televizyonlardaki pixel sayısını arttırarmak mantığı üzerine kurulu bu uygulayımbilimi ile alışılagelmişin dışında en az 5 kat daha yüksek kalitede görüntü sağlanmakta. HD teknolojiside günümüzde aşılmış durumda nitekim UHD (Ultra High Definition) ile artık normalin 10 katı daha kaliteli görüntü sunulmakla beraber ... Devamını Oku »

Curved ( Kavisli) Tv hakkında herşey burada !!

Samsung başta olmak üzere diğer firmalar 2014 ile birlikte Curved yani kavisli televizyon teknolojisini tüketiciye sunmaya başladı. Curved televizyonlar bazı farklı yönleriyle kullanıcılara avantajlar sağlıyor. Bunlardan birisi tabikide tasarımı diyebiliriz. Daha önce sunulmamış sıradışı ve heyecan verici bir tasarıma sahip bu televizyonlar teknik anlamdada bünyesinde üstün özellikleri barındırıyor. Bu teknik üstünlüklerinden kısaca bahsedecek olursak, kavisli olmayan televizyonlarda gözümüzün merkeze olan ... Devamını Oku »

4K Teknolojisi hakkında bilinmesi gerekenler !!

4K inceleme

Merhaba.. Öncelikle 4K teknolojisi yüksek çözünürlükte yani 4096×2160 çözünürlüğüne sahip olmak demektir. Gelişen teknolojiyle birlikte yavaş yavaş hayatımıza giren 4K çözünürlükteki televizyonlar satılmaya başlamaktadır. Fakat şöyle bir eksiklik var. 4K televizyona sahip olup izliyebileceğim program ve video uyuglaması çok az. Bu yüzden en başta 4k ile çekilmiş videoların sayısı artması gerekiyor. Yeni çıkan akıllı telefonlarda HTC ONE M8 gibi 4K ... Devamını Oku »

Scroll To Top