GÜNCEL
Buradasınız: Anasayfa » Yeni Gelişmeler » Yurtdışından Getirilen Telefonlar Nasıl Kayıt Ettirilir ?
Yurtdışından Getirilen Telefonlar Nasıl Kayıt Ettirilir ?

Yurtdışından Getirilen Telefonlar Nasıl Kayıt Ettirilir ?

Merhaba. Bugün sizlere Yurtdışından getirilen telefonların prosödür işlemlerini kısaca anlatmak istiyorum. Öncelikle gerekli olan şeylerden bahsetmek istiyorum. Bunlar ;

telefon kayıt etme

telefon kayıt etme

 

1.Kayıt yaptıracak kişinin passaportu

2.Kayıt yaptırılırken telefonun modelini soruyor. O yüzden S4 9300 mesela bunları bilmenizde fayda var.

3.Kayıt yaptıracak kişinin kimliği

4.Cihazın iemi numarası

5.Kayıt yaptıracak kişinin kendisi gerekmetedir.

imei sorgulama işlemleri

imei sorgulama işlemleri

Arkadaşlar önce passoportla birlikte en yakın vergi dairesine gidiyoruz. 115tl olan harç parasını kayıt yaptırılacak imei numarasını ve passaportu görevliye veriyoruz. Passoportun gerçek sahibine gerek yok bu arada. Daha sonra görevli bize imei numarası yazan bir dekont veriyor. Onu alıp yine en yakın avea,turkcell,vodafone bayilerinden birine gidiyoruz. Ordaki görevli bizden passaportu dekontu ve kişinin kendisini istiyor. Daha 10dk’lık bir işlem sonrası ufak bir miktarda ordaki bayiye verdikten sonra (10-20tl arası) 2-3 ay sonra telefon onaylanıyor ve kullanılmaya hazır hale geliyor. Neden 2 3 ay sürüyor diye sorarsanız bu onay üreticiye gidiyor ve daha sonra kullanılmaya başlanıyor. Ayrıca bu linkten de imei numarsını sorgulatabilirsiniz.

http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php

Bir başka incelememiz olan Nokia Lumia 635 Yakından Bakalım !! başlıklı yazımızda lumia 635 kamerası, lumia 635 öngörünümü ve lumia 635 özellikleri ve görünüşü ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top